Krishtlindje në kohë Covidi, disa ide si mund të kaloni festat

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Covid-19 ndryshoi jetën tonë 360 gradë në çdo drejtim. Padyshim që të gjithë e kanë hasur në rrjetet e tyre sociale shprehjen e famshme “Janar, Shkurt….. Karantinë….Dhjetor”, pra jemi në dhjetor dhe festat e fund vitit po na trokasin.

Ndryshe nga herët e tjera këtë vit nuk mund të festojmë me miqtë tanë apo njerëzit e dashur, kjo për shkak të masave të vendosura nga qeveria.

Më poshtë do të gjeni disa ide se si mund të kënaqeni dhe të festoni në këtë periudhë pandemie.

1- Gjueti dhuratash : fshehja e dhuratave në pjesë të ndryshme të shtëpisë, madje dhe në kopësht do të krijojë emocion në gjetjen e tyre

2 – Dilni për një shëtitje me familjen tuaj në ditën e Krishtlindjeve.

3- Party virtuale. Dekoroni shtëpinë tuaj në atë lloj mënyre që t’ju krijohet ideja se ndodheni në një lokal.

4- Përgatitja e dhuratave bashkë më fëmijët tuaj.

5- Bëni një “festival” karaoke në shtëpi me familjarët tuaj./Fjala.al

Të fundit

Gjithçka në dhomën e diktatorit e paprekur, ja shtrati ku vdiq Enver Hoxha (Foto)

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një...

Izmir Smajlaj nuk arrin në finale të kërcimit së gjati në Evropianin e Sallave të Mbyllura

Atleti shkodran, vetëm 5 cm larg kufirit që siguronte vendin në 8-shen e që do të garojë për medalje. Është mbyllur që në fazën eliminatore...

Shokuese/ Nuk i pranoi të dashurin, babai i pret kokën vajzës dhe shëtit me të nëpër rrugë (Video)

Babai i katër fëmijëve preu kokën e njërës prej vajzave të tij dhe e nxori atë në rrugë. Shkak i këtij veprimi është bërë...

Kujdes, nëse shefi juaj ka këtë shenjë horoskopi, s’do i keni punët mirë

Të jesh një udhëheqës fantastik zakonisht do të thotë një kombinim i gatishmërisë për kompromis, logjikë dhe kujdes të mjaftueshëm për njerëzit e tjerë. Por,...

U bë e famshme me ‘selfien’ me shenjat e maskës në fytyrë, infermierja jep mesazhin emocionues në Sanremo

Në mars të vitit të kaluar, në pikun e pandemisë, fotografia e infermieres Alessia Bonari me shenjat e maskës në fytyrë u bë virale...

Lajme të tjera

Web TV