test

10 viktima dhe 137 raste me koronavirus në Kosovë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dhjetë viktima dhe 137 raste të reja me koronavirus u raportuan të martën në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) tha se tri viktima u regjistruan në Prizren, dy në Prishtinë dhe nga një në Drenas, Gjilan, Obiliq, Skenderaj dhe Suharekë.

Rastet e reja pozitive rezultuan nga testimi i 841 mostrave, tha IKSHPK-ja.

Në njoftim po ashtu thuhet se në 24-orëshin paraprak, 382 pacientë janë shëruar nga koronavirusi.

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë arrin në 49,306.

Prej tyre, 1,272 pacientë kanë vdekur dhe 37,155 janë shëruar.

Numri i rasteve aktive aktualisht është 10,879.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV