Krishtlindje të vetmuara për zonjën e pëllumbave te filmi “I vetëm në shtëpi”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të gjithë e mbani mend zonjën e pëllumbave te filmi “I vetëm në shtëpi”. Ishte ajo që ndihmoi Kevinin e vogël të shpëtonte nga dy burrat që donin ta kapnin.

Por vitet kalojnë dhe sot ajo është 75-vjeçe. Brenda Fricker duket se ka mbetur vetëm, dhe kështu pritet t’i kalojë festat e fundvitit.

Jeton në Dublin, dhe ka deklaruar në një emision radiofonik se festën do ta kalojë vetëm, pa njeri pranë.

Do të gënjeja nëse do të thoja se do të kaloj Krishtlindje të lumtura, pasi unë jam e vjetër dhe e vetmuar. Do të mbyll perdet dhe do të fik celularin. Do të shikoj ndonjë program me qenin tim pranë. Kështu do e kaloj”, tha Fricker.

Në vitin 1988, pas 9 vitesh martesë me regjisorin Barry Davies, Brenda u nda dhe nuk u martua më./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

E rëndë/ Polici dhunon çiftin e të moshuarve

Bana Muça, emigrante prej 25 vitesh në Itali, denoncoi në “Stop” dhunën që kanë pësuar prindërit e saj 69...

“Obobo, o Besii…o Besiii”/ Bes Kallaku ‘sherr’ me sulmuesin e Kombëtares në restorant (Video)

Lojtari i kombëtares shqiptare të futbollit Sokol Cikalleshi dhe aktori Bes Kallaku janë miq të mirë me njeri-tjetrin. Mirëpo siç ndodh rëndom mes shqiptareve, ka...

“Kam puthur 3 vetë”/ Lidhja treshe shokon pastorin Akil Pano, heq kufjet dhe largohet nga emisioni (Video)

Puthja treshe mes këngëtares me origjinë shqiptare Rita Ora, të dashurit të saj Taika Ëaititi dhe aktores Tessa Thompson ka shkaktuar debate të forta...

Lajm i mirë/ Një tjetër shtet njeh patentat shqiptare, miratohet marrëveshja

Patentat shqiptare do të njihen në Arabinë Saudite. Qeveria ka miratuar sot në parim marrëveshjen me Mbretërinë eArabisë Saudite, për njohjen e ndërsjellë të...

Brataj zbulon “sekretin” e Komitetit Teknik: Do hiqen maskat, ora policore do zgjatet

Skënder Brataj, drejtori i Urgjencës Kombëtare i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin Open, ka folur në lidhje me masat që do të merren...

Lajme të tjera

Web TV