I moshuari, policisë: Jam vetëm, ejani të ngrini një dolli me mua për Krishtlindje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 94-vjeçar ka telefonuar karabinierët, pasi ndihej i vetëm në shtëpi dhe donte të ndrinte një dolli për Krishtlindje me dikë.

Sipas informacioneve për mediat italiane, 94-vjeçari Alto Reno thirri policinë duke u thënë se ishte vetëm në shtëpi.

“Nuk më mungon asgjë, më duhet vetëm një person fizik që të ngre një dolli për Krishtlindje. Nëse keni ndonjë polic në dispozicion 10 minuta të vijë të më shohë se jam vetëm”,- u tha ai në telefon.

Më pas dy policët shkuan në shtëpinë e të moshuarit ku ai po i priste. Karabinierët biseduan me të moshuarin, ngrenë një dolli dhe më pas bënë një video-telefonatë me familjarët e tij.

Një ngjarje e ngjashme kishte ndodhur disa ditë më parë, ku policët shkuan në shtëpinë e një të moshuari i cili po qëndronte në të ftohtë, pasi i ishte prishur ngrohësja.
l.m/Fjala.al


Të fundit

Doni të ngadalësoni procesin e plakjes, ja çfarë duhet të shmangni

Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot. Megjithatë, njeriu dhe zgjedhjet e tij mund...

Pasion dhe dashuri në jaht/ Aktori me origjinë shqiptare dhe gazetarja italiane kapen në momente intime

Çifti i dashur për publikun, Can Yaman dhe Diletta Leotta janë në qendër të faqeve rozë. Ata janë tepër të pëlqyer, por nuk i...

“Nuk mundem më”/ Ish-lojtari i Real Madridit dhe Argjentinës tërhiqet nga futbolli

Ish-mbrojtësi i Realit të Madridit dhe Argjentinës, Ezequiel Garay, tërhiqet nga futbolli. Në moshën 34-vjeçari, qendërmbrojtësi detyrohet të thotë mjaft për shkaqe fizike. Të jetosh...

E konsumoni darkën vonë ? Ja rreziku me të cilin përballeni

Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja e vonë gjatë natës rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Koha E Të Ngrënit Dhe Shëndeti Zemrës Shumë njerëz...

Shpërthimi i bombolës së gazit në Velipojë/ Kjo është 15-vjeçarja që ndërroi jetë në Itali

Në foto është 15-vjeçara Klarisa Gjokës, e cila ndërroi jetë në Itali, vetëm pak ditë pas vdekjes së motrës së saj Danjela Gjoka. 15-vjeçarja Klarisa...

Lajme të tjera

Web TV