Rama: Qendra e vaksinimit në Tiranë, gati në javën e parë të janarit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në stadiumin “Air Albania” do të vendosen të gjitha ekipet që do të bëjnë vaksinimet kundër Covid-19.

Lajmin e bëri me dije kryeministri Edi Rama i cili tha se projekti do të jetë gati në javën e parë të janarit.

Shumë shpejt do t’ju imunizojmë”, iu drejtua Rama mjekëve e infermierëve teksa ishte i pranishëm në spitalin Infektiv.

Me ministren kemi filluar të adaptojmë një projekt tek stadiumi “Air Albania” për të vendosur ekipet që do bëjnë vaksinimin. Sepse në mjediset e hapura është më mirë.

Po bëjmë një projekt shumë të bukur dhe do jetë gati në fillim të janarit dhe shumë shpejt do tju imunizojmë juve dhe pastaj hap pas hapi”, tha Rama./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Bill dhe Melinda Gates finalizojnë divorcin, ja si është ndarë pasuria prej 130 miliardë dollarësh

Bill Gates dhe ish -gruaja e tij Melinda kanë finalizuar divorcin e tyre. Melinda paraqiti kërkesën për divorc nga bashkëthemeluesi...

Arrihet akordi, Messi rinovon për 5 vite me Barçën, pritet vetëm zyrtarizimi

Lionel Messi ende nuk dalë në stërvitje me Barcelonën për të nisur përgatitjet për sezonin e ri, por rinovimi i kontratës së yllit argjentinas...

“One” e bën rrugë, kompania telefonike zhgënjen sërish klientët duke mos ofruar internet

Kompania “One” është një nga kompanitë telefonike më të njohura në Shqipëri, por edhe pse pretendon për një shërbim cilësor, kjo gjë duket se...

Po peshkonte me gjenerator, vdes 62-vjeçari në Bulqizë (Emri)

Ramazan Murrja, 56 vjeç, banues në Bulizë, ka gjetur vdekjen mbrëmjen e sotme, pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Mësohet se Murrja...

Tmerr i vërtetë në Turqi/ Turistët lënë gjithçka pas, shikoni si largohen me skafe (Video)

Provincat e Turqisë janë pushtuar nga flakët duke shkaktuar panik tek banorët vendas dhe pushuesit e huaj. Banorë të shumtë së bashku me turistët po...

Lajme të tjera

Web TV