Ndahet nga jeta socialistja e orëve të para/ PS: Familja jonë humbi një grua të përkushtuar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndahet nga jeta Eva Dura, e cila njihet si një nga aktivistet e PS në njësinë 5 në Tiranë.

Lajmin e hidhur për ndarjen e saj nga jeta e kanë dhënë miqtë me dedikime në rrjete sociale si dhe faqja e njësisë nr.5 të cilët shprehin ngushëllime për ikjen e saj para kohe nga kjo jetë.

“Eva Dura ka ndërruar jetë! Komuniteti dhe familja socialiste humbën një grua të përkushtuar! Familja e saj humbi bashkëshorten dhe nënën! Ngushëllimet më të sinqerta për largimin para kohe të kësaj gruaje të veçantë”, shkruan njësia nr.5 e PS-së në Tiranë.

Anila Çobani, teksa i shpreh ngushëllimet familjes ka treguar dhe përplasjen me ish-drejtorine Policisë Bashkiake Florenc Hoxha, pasi ajo dhe Dura kishin marrë urdhrin për pushimin nga puna.

Eva Dura, njihet si një nga socialistet e orëve të para.

Të fundit

I dënuar për falsifikim dokumentesh/ GJKKO përfundon shqyrtimin për Luan Dacin, ja kur jepet vendimi

Përfundon shqyrtimi në Gjykatën e Posaçme të Apelit për ish-anëtarin e KPA, Luan Daci. Vendimi do të jepet më datë...

Futboll femrat/ Fundjava sjell çerekfinalen e dytë të Kupës së Shqipërisë

Tirana AS-Teuta është çerekfinalja e dytë, e vlefshme për Kupën e Shqipërisë për femra. Ndeshja që do të luhet ditën e nesërme në kryeqytet...

Trajneri i Legias, me superlativa për Ernest Muçin, Mihneviç: Ai është “Mesi” ynë

Mihneviç: “Ai është “Mesi” ynë, do të ndryshojmë prapë konfigurimin e lojës”. Ka mjaftuar vetëm një seancë stërvitore, që Ernest Muçi të tregojë cilësitë...

Akuza e fortë e Kryemadhit: Ambasadorët vijnë dhe lënë me barrë vajzat e shqiptarëve

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetares Ambrozia Metaj për besimin që duhet të kenë shqiptarët tek ajo, tha se...

Nën-19-vjeçarët, Spahija dhe Shahaj: Duhet të punojmë fort për të shkuar larg

Shqipëria Nën-19-vjeçarëve, e drejtuar tashmë nga trajneri Armando Cungu, ka zhvilluar një grumbullim 3 ditor në kompleksin “Tropikal” në Durrës, i pari për këtë...

Lajme të tjera

Web TV