Mbahet sot seanca e jashtëzakonshme për Buxhetin 2021 në Kosovë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2021.

Po ashtu në këtë seancë do të votohen edhe Marrëveshjet Ndërkombëtare. Seanca pritet të mbahet në ora 11:00.

Mbahet seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për votimin e Projektligjit mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e Kosovës për vitin 2021 dhe votimi i marrëveshjeve ndërkombëtare. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

Ministri i Mbrojtjes Anton Çuni dhe komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Rrahman Rama mbajnë konferencë për media. (Ministria e Mbrojtjes, ora 11:00)

Ministria e Zhvillimit Rajonal mban konferencën e fundvitit 2020. (Ministria e Zhvillimit Rajonal, rr. “Perandori Justinian” numër 116 Pejton- Prishtinë, aneksi 2, ora 11:00)

Komuna e Shtimes mban takim virtual publik me qytetarët mbi gjendjen COVID-19, si dhe do të bëhet prezantimi i raportit vjetor 2020. (Google Meet, ora 11:00)

Mbahet protestë simbolike nga banorët e Keqekollës, rreth pakënaqësisë së tyre për një vend pune në ambulancën e fshatit, e cila sipas tyre është marrë në mënyrë jo ligjore. (Ambulanca e fshatit Keqekollë, Prishtinë, ora 11:00)

Mbahet takimi i fundvitit, organizuar nga Asociacioni Kosovar i Shkencave Forenzike (AKSHF). (Amfiteatri i madh i Institutit të Mjekësisë Ligjore, ora 13:00)./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV