Mposhti Covidin pas 61 ditësh, deputeti poston foton e veçantë me bashkëshorten

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deputeti Andi Përmeti ka fituar pas 61 ditësh betejën e vështirë me koronavirusin. Ai ka ndarë në rrjetet sociale një foto krah të shoqes ku shprehet se tashmë mund të festojnë ditëlindjen e saj dhe triumfin përballë COVID-19. Përmeti thotë se ajo ia doli që mes ankthit dhe frikës ta mbante me shpresë se asgjë e keqe nuk do të ndodhte.

Tashmë mund të festojmë! Gëzuar ditëlindjen Fjona! U bëfsh 100 vjeç. Tashmë mund të festojmë, jo vetëm ditëlindjen tende por edhe fitimin e betejës 61 ditore ndaj Covid-19. Një betejë e luftuar dhe e fituar nga të dy.

Përditë, pranë meje, duke më mbushur me buzëqeshje dhe gënjeshtra të bardha se sa mirë isha dhe se sa po përmirësohesha ndërsa maska dhe veshja anti-Covid të mbulonin frikën e ndonjë lajmi të kobshëm që mund të merrje nga momenti në moment.

Ti i’a dole mes ankthit dhe frikës të më mbaje me shpresë, që asgjë e keqe s’do të më ndodhte dhe unë e fitova betejën time i mbushur me guxim nga shpresa që ti më jepje përditë duke më qëndruar pranë! Fitorja e betejës ishte e imja po aq sa e jotja. Së bashku i’a dolëm. Tashmë mund të festojmë! Gëzuar!”, shkruan Andi Përmeti.

Prej afro dy muajsh Përmeti qëndroi në Turqi ku ndodhej në terapi intensive në luftë për jetën. Ai u negativizuar nga virusi pak javë më parë por vazhdoi trajtimin e veçantë mjekësore për shkak të pasojave të COVID./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Konflikte me drejtuesit? Eneda Tarifa tregon arsyen e vërtetë të largimit nga “Portokalli”

Disa ditë më parë moderatorja dhe këngëtarja Eneda Tarifa njoftoi publikisht se nuk do të jetë më pjesë e...

“Idhulli im ndërroi jetë”, dedikimi i ndjerë i djalit të Kujtim Gjonaj

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 74 vjeçare skenaristi dhe regjisori i mirënjohur Kujtim Gjonaj, pasi nuk arriti dot të fitonte...

Sherr e grushta në Për’puthen/ Dy konkurrentë përjashtohen nga programi, ja kush janë ata (Foto)

Hyrja e konkurrentit të ri, Dorit në Për'puthen nisi në mënyrën më të keqe të mundshme. Pas disa minutash që kishte hyrë në emision ai...

Dënohet avokati i shqiptarit, kishte marrë kokainë me vete për t’ia dhënë klientit të tij

Një avokat italian ka rënë në prangat e policisë pasi tentoi t’i jepte një “dhuratë” klientit të tij shqiptar që ndodhej në burg. Avokati Gianni...

Ndërron jetë pas një sulmi në zemër kryebashkiaku i Zagrebit

Kryetari i qytetit të Zagrebit, Milan Bandiç ka humbur jetën në moshën 66 vjeçare. Mediat vendase bëjnë me dije se Bandiç ka humbur jetën...

Lajme të tjera

Web TV