Shqipëria do ndihmojë Kosovën me vaksinat e para për mjekët e spitalit Covid në Prishtinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjekët e spitalit covid në Prishtinë do të vaksinohen në  të njëjtën kohë me mjekët e spitaleve covid në Tiranë.

Lajmin e bëri të ditur Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për median mesditën e sotme ku njoftoi se Shqipëria ka siguruar 500 mijë dozat e para të vaksinës, dhe 10 mijë të parat do të mbërrijnë në fillim të javës së tretë të janarit.

Kosovës do i dhurohet një sasi për bluzat e bardha të spitalit Covid të Prishtinës. Ata do të vaksinohen në të njëjtën kohë me mjekët e spitalit covid në Tiranë”, u shpreh Rama.

BE dha shembull të keq

Shprehu hapur keqardhje për qëndrimin e BE-së karshi Ballkanit në këtë situatë të vështirë pandemie.

Ndryshe nga shembulli i keq i BE-së ndaj Ballkanit, ne nuk do t’ia kthejmë shpinën Kosovës duke e lënë në pritje dhe në ankthin torturues të fillimit të vaksinimit. Padiskutim nuk ia zgjidhim krejt këtë hall të madh motrave dhe vëllezërve tanë përtej kufirit por nuk do të ngurojmë tua qajmë sinqerisht dhe konkretisht hallin që sapo kemi nisur të zgjidhim për vete“, tha Rama.

Të fundit

Gjithçka në dhomën e diktatorit e paprekur, ja shtrati ku vdiq Enver Hoxha (Foto)

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një...

Izmir Smajlaj nuk arrin në finale të kërcimit së gjati në Evropianin e Sallave të Mbyllura

Atleti shkodran, vetëm 5 cm larg kufirit që siguronte vendin në 8-shen e që do të garojë për medalje. Është mbyllur që në fazën eliminatore...

Shokuese/ Nuk i pranoi të dashurin, babai i pret kokën vajzës dhe shëtit me të nëpër rrugë (Video)

Babai i katër fëmijëve preu kokën e njërës prej vajzave të tij dhe e nxori atë në rrugë. Shkak i këtij veprimi është bërë...

Kujdes, nëse shefi juaj ka këtë shenjë horoskopi, s’do i keni punët mirë

Të jesh një udhëheqës fantastik zakonisht do të thotë një kombinim i gatishmërisë për kompromis, logjikë dhe kujdes të mjaftueshëm për njerëzit e tjerë. Por,...

U bë e famshme me ‘selfien’ me shenjat e maskës në fytyrë, infermierja jep mesazhin emocionues në Sanremo

Në mars të vitit të kaluar, në pikun e pandemisë, fotografia e infermieres Alessia Bonari me shenjat e maskës në fytyrë u bë virale...

Lajme të tjera

Web TV