Fakulteti i Histori-Filologjisë njoftim për studentët: Kur nis mësimi online

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë në faqen zyrtare në rrjetin social “Facebook” bën me dije se mësimin online në këtë Fakultet do të fillojë me 5 janar.

Kujtojmë se ministrja e Arsimit bëri me dije se për shkollat e mesme dhe 9-vjeçare për shkak të festave mësimi do të nisë më 11 janar.

Sakaq kujtojmë se nga 1 dhjetori në shkolla mësimi zhvillohej i alternuar, pra me prani fizike në shkollë dhe onlione.

Ndërsa për shkak të situatës pandemike në Universitete studentët vijuan me mësimin tërësisht online./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Alimehmeti: Kanë ndryshuar simptomat e COVID! Temperaturat e ulta sollën rritjen e rasteve

Përqindja e pozitivitetit në rastet e testuara gjatë kësaj jave ka shkuar nga 24-28% dita ditës. Epidemiologu Ilir Alimehmeti...

Papa Françesku merr dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19

Papa Françesku ka përmbyllur procesin individual të vaksinimit ndaj COVID-19. Mediat e huaja raportojnë se Papa sot ka marrë edhe dozëne dytë dhe të...

Yuri Kim: Shqipëria, vend kryesor pritës për veprimtaritë e shumta ushtarake që po afrojnë

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, mori pjesë pasditen e sotme në një takim të organizuar në Presidencë, ku të pranishëm ishin edhe kryeministri...

Ahmetaj publikon pamje nga Kurbini: Për dy muaj do të strehohen 160 familjet e para, finalizimi i projektit bëhet në gusht

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka nxjerrë pamjet nga Kurbini ku po punohet në kantierin e lagjes së re. Ahmetaj thotë se për dy muaj...

“Aleatë të vyer”/ Trupat amerikane në Shqipëri, gjenerali: Jeni të guximshëm dhe të vendosur

Kreu i shtetit mblodhi ditën e sotme në Presidencë kryeministrin Edi Rama, kreun e PD-së, Lulzim Basha, ambasadoren e SHBA-së Yuri Kim, ministrin Peleshi...

Lajme të tjera

Web TV