Fluks turistësh pas Vitit të Ri, rradhë e gjatë makinash për në Dardhë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjatë ditës së sotme është konstatuar një rradhë e gjatë makinash në aksin Boboshticë-Dardhë.

Turistë të shumtë kanë sjellë ngarkesë të shtuar me makinat e tyre në këtë aks rrugor. Mbi 100 makina qëndruan në pritje për të arritur në fshatin turistik.

Situata aktualisht është normalizuar dhe policia ndodhet në terren për të organizuar kalimin e makinave.

Për Vitin e Ri Dardha ka qenë një ndër destinacionet më të frekuentuara nga turistët, por si duket turistët nuk janë pakësuar as në ditën e 3 të vitit të ri, duke sjellë dhe rradhën e gjatë të makinave./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Pas 20 muajsh ndalim, SHBA rihap kufijtë për udhëtarët e vaksinuar

Shtetet e Bashkuara kanë rihapur kufijtë për vizitorët e huaj duke i dhënë fund një ndalimi 20-mujor të hyrjes...

“Jemi klubi më i mirë në botë”, prezantimi i Xavi Hernández si trajner i Barcelonës

Një ditë historike për tifozët e Barcelonës. Xavi Hernández merr frenat e ekipit si trajneri i tretë i sezonit. Pritshmëritë te Xavi janë të mëdha,...

Edi Reja: Do të impenjohemi deri në vdekje ndaj Anglisë

Kombëtarja kuqezi bëhet gati për dy impenjimet e fundit të eliminatoreve për Kupën e Botës Katar 2022. Me shpresat që janë shuar pothuajse dhe vetëm...

Krahu i djathtë i Trump, Richard Grenell mbërrin në Tiranë

Diplomati amerikan, krahu i djathtë i Donalt Trump, Richard Grenell vjen në Tiranë. Bëhet me dije se Richard Grenell ka zbritur në aeroportin e Rinasit...

Veliaj: ‘Ballkani i hapur’, projekt më i afërt nëse përqafohet nga të rinjtë

Të rinj nga i gjithë Ballkani, pjesë e forcave politike të majta, kanë përmbyllur në Tiranë modulin e këtij viti të Akademisë së Politikave...

Lajme të tjera

Web TV