Kërkohej për korrupsion në Bosnjë Hercegovinë, 39-vjeçari arrestohet në Morinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim nga drejtësia e Bosnjë Hercegovinës për akuzën e korrupsionit.

Arrestimi i shtetasit me inicialet A. K., banues në Kosovë, u bë në pikën e kalimit kufitar të Morinës, pasi gjatë përpunimit dhe verifikimit të të dhënave në sistem rezultoi person në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Sarajevo, Bosnje Hercegovina.

NCB Sarajevo, ka lëshuar urdhër-arresti për këtë shtetas, për veprën penale “Ryshfet/korrupsion”, parashikuar nga Kodi Penal i Bosnje Hercegovinës. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Rrahu mbështetësin e PS-së, Erion Veliaj sulmon ish-drejtorin e Bashës: Në 25 prill, çdo rrugaç i SHQUP-it do marrë atë që meriton

Kryebashkiaku Erion Veliaj sulmon ish-drejtorin e Policisë Bashkiake të Tiranës Florenc Hoxha, pasi mbrëmjen e djeshme ky i fundit...

“Nga Xhaferr Deva, tek Sali Berisha e Lulzim Basha, kanë vrarë në Tiranë” Braçe reagon për masakrën e 4-shkurtit

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka përkujtuar ditën e sotme, ku 84 shqiptarë janë pushkatuar gjatë pushtetit...

Marrëveshja e re për Rinasin/ Investim mbi 99 milionë euro dhe rritje e sigurisë

Në Aeroportin e Rinasit me kalimin nga kinezët te kompania 'Kastrati Group' parashikohet që të bëhet një investim prej 99 milionë eurosh, investime që...

Ju dëmtua banesa nga tërmeti, Taulant Balla i dorëzon çelsat e shtëpisë së re familjes Metushi në Cërrik

Ju dëmtua banesa nga tërmeti, Taulant Balla i dorëzon çelsat e shtëpisë së re familjes Metushi në Cërrik Drejtuesi i Partisë Socialiste Për Qarkun e...

Platforma ‘Shqipëria 2030’/ Rama: Të rinj në Korçë fitojnë sot deri në 8 mijë euro në muaj

I pranishëm në ceremoninë për rijetëzimin e piramidës, kryeministri Edi Rama u shpreh se kjo godinë do i shërbejë në të ardhmen ekstremit të...

Lajme të tjera

Web TV