Basha poston videon: Shqipëria numrin më të madh të të larguarve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryeministri Edi Rama për mosmbajtjen e premtimit të tij për 300 mijë vende pune.

Me anë të një video ilustruese Basha shprehte se Rama premtoi punësim për shqiptarët, por numri numri i të larguarve nga Shqipëria është më i larti në Europë. Kryedemokrati premton se do të kthejnë shpresën për shqiptarët.

“Rama premtoi punësim për shqiptarët por sot numri i të larguarve nga Shqipëria është më i larti në Europë. Ne do të kthejmë shpresën për shqiptarët, ne do ta ndryshojmë Shqipërinë”, shkruan Basha. l.m/Fjala.al

 

Të fundit

As maskë as distancim/ Shqiptarët ‘harrojnë’ Covidin, tejmbushin Liqenin Artificial

Ndonëse infektimet dhe numri i vdekjeve Covid është rritur ditët e fundit, kjo nuk i ka penguar kryeqytetasit që...

Veliaj: Kush fle gjumë thotë të rikthehen edhe njëherë kohët e vjetra

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka inspektuar punimet të dy fushave të tenisit në Parkun e Liqenit, një hapësirë e uzurpuar ndër...

E trishtë/ Nuk fitoi dot betejën me Covid-19, ndërron jetë e reja tek “Shefqet Ndroqi”

Një 28-vjeçare nga Korça ka humbur betejën me Covid-19. Mësohet se ajo ishte e shtruar prej disa ditësh në spitalin ‘Shefqet Ndroqi, ndërsa pas përkeqësimit...

Prezantuesi ndërpret raportimin ‘live’ për të nxjerrë trupin e pajetë të një burri (Video)

Një prezantues moti në Australi ka zbuluar se si kishte vrapuar drejt oqeanit, teksa po raportonte live, për të nxjerrë trupin e pajetë të...

Kënga e Don Xhonit ‘çmend’ multimilionerin italian

Pak kohë më parë, reperi i njohur Don Xhoni improvizoi një "freestyle" të titulluar "Make a pose", që u prit shumë mirë nga publiku....

Lajme të tjera

Web TV