Pamje të frikshme/ Ky është momenti kur ndodh shpërthimi në Kosovë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është publikuar video ku shihen pamjet nga momenti i frikshëm i shpërthimit në Ferizaj, ku u lënduan 42 persona.

Nga shpërthimi i një bombole gazi, në një qendër tregtare në Ferizaj, 42 persona kanë mbetur të lënduar prej të cilëve 14 po trajtohen në Qendrën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare, 4 prej tyre në trajtim intensiv nga plagët e marra.

Kamera e sigurisë në një objekt, ka regjistruar pamjet e momentit të shpërthimit të fuqishëm.

Krahas 42 personave të lënduar, nga shpërthimi janë dëmtuar edhe disa vetura që ishin të vendosura para qendrës tregtare.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Qarkullonte me armë zjarri dhe doza kokaine, arrestohet në flagrancë 29-vjeçari

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 29-vjeçar me iniciale Sh.H, pasi lëvizte me një armë zjarri pistoletë...

Ndërtohet shkolla e re në Mlizë të Elbasanit, Balla falenderon Emirin e Kuvajtit për mbështetjen

Mliza është një nga fshatrat e Elbasanit ku popullësia vjen në rritje. Banorët as janë larguar në qytet dhe as kanë emigruar. Si rrallë...

Erdogan me deklaratë të fortë: Jemi shtet me moral, nuk ka LGBT

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdoğan ka thënë se nuk ekziston diçka e tillë si LGBT, pasi disa studentë u përplasën me policinë gjatë...

Investimi i të huajve në Përmet: Princi i Kurorës ka shprehur interes, i ka bërë përshtypje

Kryeministri Edi Rama gjatë një bashkëbisedimi me qytetarë të Gjirokastrës, është ndalur dhe tek një projekt për Përmetin, ku ka shprehur interes Princi i...

‘Kritikat’ e Ramës në Gjirokastër: Po si s’na keni vënë një pikë ujë përpara, tamam gjirokastritshe

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjirokastër ku po zhvillon një takim me qytetarët, ndërkohë që të pranishëm janë dhe kryebashkiaku Flamur Golemi si dhe...

Lajme të tjera

Web TV