Pija magjike që zhduk dhjamin rreth barkut në vetëm 7 ditë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një pije që i jep një seri përfitimesh trupit tonë. Karakteristikat kryesore të tij janë ato të stimulimit të metabolizmit, mbrojtjen e zorrëve dhe forcimin e zemrës.

Për këtë arsye, konsumimi i të paktën 60 gram tërshërave në ditë sjell efekte të rëndësishme të dobishme për trupin tonë.

Ja se si të përgatisni ujë tërshëre:

Përbërësit: 1 filxhan tërshërë, 1 litër ujë, 1 lugë kanellë, 1 lugë çaji stevia ose mjaltë

Përgatitja:

1.Vendosim tërshërën në ujë për të paktën 3 orë, në mënyrë që të zbutet.

2.Vendoseni atë në një blender me pjesën tjetër të përbërësve.

3.Fikeni blenderin sapo të keni marrë një përzierje të butë dhe homogjene.

4.Filtrojeni përzierjen dhe vendoseni në një kavanoz qelqi.

Konsumoni sipas dëshirës sasinë e treguar gjatë ditës./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Rama ironizon programin ekonomik të PD-së: Menu me pjata imagjinare!

Kryeministri Edi Rama në një intervistë nga Nivica e Tepelenës ka komentuar sërish programin ekonomik të Partisë Demokratike, që...

Gjendet i mbytur një 50-vjeçar në Durrës!

Në Durrës një 50-vjeçar është gjetur në breg të detit i mbytur. Në njoftimin e policisë së Durrësit thuhet se viktima ende nuk është identifikuar...

Koalicionet parazgjedhore/ Përçarje brenda opozitës?! PDIU regjistrohet e vetme në KQZ

Kreu i demokratëve Lulzim Basha dhe ai i PDIU-s Shpëtim Idrizi do të zhvillojnë sot një takim në selinë blu, për të vendosur nëse...

Parashikimi i motit për sot, e shtunë 6 shkurt 2021

Dita e sotme parashikohet të jetë me një mot të mirë, të qëndrueshëm pothuajse në të gjithë territorin. Parashikohet mjegull e dendur e mjegullinë në...

Lajme të tjera

Web TV