Basha nxjerr videon: Koha për ndryshim dhe shpresë për Shqipërinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur ditë sot me një tjetër video. Basha akuzon kryeministrin Rama, që sipas tij nuk mbajti premtimin e bërë në vitin 2013 për uljen e borxhit publik.

Në videon ilustruese thuhet se kjo nuk ndodhi, madje pas 2013 borxhi u rrit më shumë. Ndërkaq, kryedemokrati thekson më tej se është koha për ndryshim dhe shpresë.

“Rama kujdeset vetëm për veten. Është koha për ndryshim dhe shpresë për Shqipërinë dhe shqiptarët!”, shkruan Basha./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Totenhemi, i pari në turin e 16-shes, fiton 4-0 edhe ndeshjen e kthimit ndaj austriakëve

Luhet takimi i parë i kthimit i turit të 32-shes së Ligës së Evropës, anglezët mposhtin Volsfbergerin 4-0. Totenhemi...

Atletikë / Smajlaj dhe Burraj bëjnë “bis” në Beograd, fitojnë medalje të artë dhe të argjendtë

Dy shkodranët përsërisin suksesin e Ballkanikut, marrin medalje të artë e të argjendtë. Izmir Smajlaj ka marrë një tjetër medalje të artë të mërkurën...

Nën-19-vjeçarët / Shani e Hysenagolli rrëfejnë emocionet e grumbullimit kuqezi

Kombëtarja shqiptare e Nën-19-vjeçarëve e drejtuar nga trajneri Armando Cungu po zhvillon grumbullimin e parë për këtë vit. Nën urdhrat e teknikut të ri...

Dinamo/ Administratori Barushi: E kalojnë Skënderbeun, në gjysmëfinale dua derbin me Partizanin

Dinamo “ka peshkuar” Skënderbeun në shortin e çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë dhe, duke folur pas ceremonisë së zhvilluar në Stadiumin “Arena Kombëtare”, drejtori...

Sasi rekord kokaine/ Vlente miliarda euro nëse do dilte në treg 

Autoritetet e doganave në Gjermani dhe Belgjikë, kanë konfiskuar një rekord prej më shumë se 23 tonëve të kokainës, që ka pasur destinacion Holandën. Zyrtarët...

Lajme të tjera

Web TV