Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Përplasjet me Metën për Vlorë-Orikum, Denaj: Procedura është plotësisht ligjore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja e Financave Anila Denaj përmes një konference për shtyp ka sqaruar përplasjet me Presidentin Ilir Meta lidhur me marrëveshjen e huasë me Fondin Saudit të Zhvillimit për projektin e rrugës Vlorë-Orikum.

Dabaj tha se procedura është plotësisht ligjore dhe se presidenti është informuar me dy shkresa. Ministrja pohoi se nuk ka pasur negociata për marrëveshjen pasi nuk bëhej fjalë për hua të re, por për një hua të negociuar më parë.

Ministrja shtoi se një pjesë e huasë është rialokuar nga një objekt në tjetër, brenda të njëjtës zonë gjeografike, ndërsa tha se janë respektuar të gjitha proceduat dhe nuk ka shkelje të Kushtetutës. Ministrja theksoi se krijimi i një grupi negociator është i panevojshëm, kur ka dakordësi mes palëve.

“Presidenti i Republikës është informuar me dy shkresa për huan, në lidhje me termin ‘negocim’ dhe arsyet e ndryshimit. Unë sqaroj. Nuk bëhet fjalë për marrjen përsipër të një detyrimi financiar të ri jashtë parashikimeve buxhetore dhe termave financiare të rialokuara më parë. Ky është rialokim i siguruar më parë pas një marrëveshje. Marrëveshja është ratifikuar në Kuvend. Me të njëjtin fond dhe burim financuar të negociuar sipas parashikimeve të realizohet një projekt tjetër në të njëjtin qark. Nuk do të ndryshojë as shuma, as afati. Kjo dakordësi me kompaninë, i hapi rrugë punës.

Dakordësia me palën saudite për të ndryshuar objektin dhe jo shumën financiare, kjo dakordësi i hapi punë dy projekteve parale. Ku qëndon kundërshtia me Kushtetuesen, me qëllimin, frymën apo gërmën? Me qëllim dhe në frymë është lehtësisht i nevosjshëm për të rritur investimet. Në gërmë, procedura është ligjore. Sqaroj presidentin se vetëm në kushtet ku projekt- marrëveshjet mbajnë parashikime të caktuara ku insititucionent nuk janë dakord, vetëm në këto raste ngrihen grupet negociatore. Fakti që ligji 43 nuk e konsideron procesin e negociatave konfirmohet edhe enë lidhjen e marrëveshjeve të tjera. Nevoja për grup negociator nuk ka qenë i nevojshëm.

Lexo edhe :  Veliaj mbështet kandidatin e PS, Vangjel Tavon: Himara do vijojë të jetë histori suksesi

Presidenti interpreton në mënyrë të gabuar zbatimin e mënyrës së negocimit. Por mbi këtë argument ngre akuza për mashtrim. Akuza të panevojshme. Presidenti te tenton të paraqesë si një veprim arbitrar anullimin e projektit. Dua të sqaroj. Infrastruktura në zonë e tyre do të realizohet. Kërkoj pak durim por infrastruktura do të realizohet. Krijimi i një grupi negociator është i panevojshëm, kur ka dakordësi mes palëve. Nëse presidenti nuk lëshon autorizimin për këtë duhet të pyesni presidentin”, u shpreh ministrja.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV