Operacion i madh anti-drogë, SPAK lëshon 23 urdhër arreste

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një operacion i madh anti-drogë është duke u zhvilluar. Prokuroria e Posaçme ka firmosur 23 urdhër arreste për kultivim lëndësh narkotike.

Operacioni po zhvillohet në bashkpunim me SHÇBA, pasi janë dhe 4 policë të përfshirë. Mësohet se operacioni për arrestimin e personave te dyshuar po zhvillohet në Skrapar. Për 23 te dyshuarit është dhënë masa ne mungesë.

Ndërkohë, operacioni është në zhvillime  sipër. Pritet që në vijim të ketë më shumë detaje.

Të fundit

11 shkurt 1920/ Tirana kryeqytet, mbërrin qeveria e dalë nga Kongresi i Lushnjes

Përfundimi i Luftës së Parë Botërore e la Shqipërinë politikisht të paqëndrueshme, me fraksione të ndryshme që luftonin për...

Eksodi masiv, 20 mijë të rinj në Durrës

Shtypi i huaj/ Ja çfarë shkruan gazeta prestigjoze amerikane për Shqipërinë Protestat antikomuniste detyrojnë Ramiz Alian të ndryshojë qeverinë   Durrësi gjatë gjithë muajit shkurt 1991...

Viti 1962/ Vdekja e yllit të kinemasë që tronditi shkrimtarin amerikan

Truman Capote mësoi për vdekjen e Marilyn Monroe në librarinë “Cervantes”  Më 22 prill 1960, shkrimtari Truman Capote mbërriti me anije në portin francez të...

Dostojevski/ Filozofi i letërsisë ruse me personazhe të skalitur në përsosmëri

U nda nga jeta më 9 shkurt, 1881. Ai konsiderohet si paraprijësi apo themeluesi i ekzistencializmit të shek të XIX Konsiderohet si themeluesi i ekzistencializmit....

Julio Iglesias, këngëtari me “disk diamanti”

Natën e 22 shtatorit 1963, Julio 20 vjeçar duke u kthyer nga Majadahonda në Madrid, përfshihet në një aksident të rëndë me makinë që...

Lajme të tjera

Web TV