Donald Trump shkarkohet apo jep dorëheqjen? Ja çfarë shkruan faqja zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një përditësim në faqen zyrtare të qeverisë amerikane ka shkaktuar konfuzion të madh në rrjetet sociale lidhur me fatin e presidentit Donald Trump.

Në një kohë kur demokratët paraqitën ditën e sotme në Dhomën e Përfaqësuesve rezolutën që kërkon shkarkimin e Trump për “nxitje të kryengritjes” që më pas shkaktoi dhunën e protestuesve në Kapitol, faqja shtetërore State.Gov ka përditësuar informacionin te biografia e Trump, duke thënë se mandati i tij ka përfunduar sot.

“Mandati i Donald J. Trump ka përfunduar në 2021-01-11 19:48:39”, thuhet në faqen për biografinë e presidentit amerikan Trump, raporton Newsbomb.al.

Por sipas Kushtetutës së SHBA, mandati i presidentit mbaron në mesditën e 20 Janarit, kur edhe betohet presidenti i ri i zgjedhur.

Nuk dihet nëse ky është një gabim, apo nëse Trump ka dhënë dorëheqjen apo është shkarkuar.


Të fundit

Spartak Ngjela: Saliut i hidhen prangat më 6 dhjetor, nëse guxon e bën ndonjë marrëzi

Nga Spartak Ngjela Protesta e organizuar për në Tiranë në datën 6 dhjetor, kur Tirana duhej të ishte në festë,...

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250 pjesëmarrësve që patën një stërvitje...

Masat e sigurisë për 6 dhjetorin, Çuçi: Protesta të mbahet, por jashtë zonës së kuqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është takuar ditën e sotme me kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe ka diskutuar për masat e...

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin e Ervis Martinajt, i cili...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Lajme të tjera

Web TV