Nga vijnë vaksinat anti-covid? Manastirliu tregon arsyen pse mbahet sekret

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nuk ka pranuar që të tregojë emrin e vendit që i ka dhuruar Shqipërisë, dozat e para të vaksinës anti-COVID.

E ftuar në emisionin “Open”, Manastirliu ka bërë me dije se emri është kërkuar që të mos bëhet publik, nga vetë vendi dhurues.

Ajo shton se një arsye mund të jetë fakti që vende të tjera i donin dozat, ndërsa vendi i kishte ‘ndarë’ për Shqipërinë.

Ogerta Manastirliu: “Kemi ruajtur një marrëveshje konfidencialiteti me vendin që na ka dhuruar këto vaksina. Nuk do të bie në përsëritje. Rama e shpjegoi edhe arsyen e vendit mik që ka treguar solidaritetit. Vendi ka kërkuar që të ketë konfidencialitet. Një arsye mund të jetë që vendet e tjera mund t’i duan dozat që kemi marrë ne, dhe vendi ka zgjedhur t’ja japë Shqipërisë”.

Të fundit

Paralajmërimi i OBSH: Katastrofa që do lërë në 5 vitet e ardhshme Covid me kancerin

Covid ka pasur një ndikim 'katastrofik' në trajtimet e kancerit dhe po krijon një krizë. Paralajmërimi ka ardhur nga...

Transformimi i lagjeve në Elbasan, Balla: Ne jemi votuar për të punuar, Luli për gërhitje dhe baltë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla i shoqërur nga kryetari i Bashkisë Gledian Llatja panë nga afër puninet që...

“Është shembull”, Denaj kompimenton Noizy-n: Jo vetëm këngëtar, ka regjistruar 8 biznese

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, shkruan se Noizy nuk është vetëm një këngëtar...

Raporti Dick Marty, Manja: Kanë ardhur dokumentet sekrete nga SHISH dhe Ministria e Jashtme

Komisioni i Posaçëm për informimin në lidhje me gjetjet për raportin e ‘Dick Marty’ është mbledhur ditën e sotme. Kryetari i këtij komisioni, Ulsi...

Qeveria japoneze mbështet Shqipërinë/ Firmoset marrëveshja për financimin e blerjes së pajisjeve shëndetësore

Një marrëveshje bashkëpunimi është nënshkruar midis Ministrisë së Shëndetësisë dhe ambasadorit të ri të Japonisë në Tiranë Takada Mitsuyuki, me fokus rritjen e kapaciteteve...

Lajme të tjera

Web TV