Nis sot vaksinimi, Rama: Lufta hyn në fazën e ofensivës së madhe për largimin e tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama lajmëron se për pak orë nis fushata e vaksinimit ndaj COVID-19.

Rama thotë se tashmë lufta ndaj virusit ka hyrë në fazën e ofensivës së madhe për largimin e tij përfundimtar nga jeta jonë.

Vaksinimi në Shqipëri do të fillojë më shpejt se çfarë ishte parashikuar, teksa të parët që do marrin prodhimin e Pfizer/BioNTech janë mjekët dhe infermierët, më pas të moshuarit.

MIRËMËNGJES 😊 dhe pak orë nga nisja e fushatës së vaksinimit #ShqipëriaBuzëqesh🌼 duke ju marrë pak minuta nga koha juaj, për të hedhur vështrimin pas në orët, minutat, ditët, javët e muajt e jashtëzakonshëm të luftës me Armikun e Padukshëm, e cila sot hyn në fazën e ofensivës së madhe për largimin e tij përfundimtar nga jeta jonë, ju uroj një javë të mbarë😍”, shkruan Rama.

Shqipëria ka marrë dozat e para, të cilat janë në masën 10 mijë e 750, disa prej të cilave do i jepen Kosovës. Vaksina në Shqipëri është falas dhe jo e detyrueshme, teksa momentalisht qendra e parë e vaksinimit është hapur në stadiumin ‘’Air Albania’’./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Transformimi i lagjeve në Elbasan, Balla: Ne jemi votuar për të punuar, Luli për gërhitje dhe baltë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla i shoqërur nga kryetari i Bashkisë Gledian Llatja...

“Është shembull”, Denaj kompimenton Noizy-n: Jo vetëm këngëtar, ka regjistruar 8 biznese

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, shkruan se Noizy nuk është vetëm një këngëtar...

Raporti Dick Marty, Manja: Kanë ardhur dokumentet sekrete nga SHISH dhe Ministria e Jashtme

Komisioni i Posaçëm për informimin në lidhje me gjetjet për raportin e ‘Dick Marty’ është mbledhur ditën e sotme. Kryetari i këtij komisioni, Ulsi...

Qeveria japoneze mbështet Shqipërinë/ Firmoset marrëveshja për financimin e blerjes së pajisjeve shëndetësore

Një marrëveshje bashkëpunimi është nënshkruar midis Ministrisë së Shëndetësisë dhe ambasadorit të ri të Japonisë në Tiranë Takada Mitsuyuki, me fokus rritjen e kapaciteteve...

“2000 euro nata”/ Eskorta 28-vjeçare shqiptare rrëfen si i ‘peshkon’ biznesmenët dhe sheikët

Dokumentari "Unpublished" në Euronews Albania solli rrëfimin e një eskorte shqiptare, 28-vjeçare. “Rreth 7 vite më parë, kur isha 21 vjeçe, fillova të kuptoja që...

Lajme të tjera

Web TV