Askush nuk do të lejohet të shkelë sheshet e Capitol Hill në 20 janar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shefja e policisë, Yogananda Pittman ka deklaruar se nuk do të ketë qasje publike në Capitol Hill gjatë ceremonisë së betimit të Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, më 20 janar.

Pittman mori drejtimin nga Steven Sund pasi ai dha dorëheqjen mes kritikave për trajtimin e ushtrisë ndaj protestuesve që sulmuan Capitol Hill javën e kaluar.

Ajo tha se zbatimi i ligjit në nivelin federal, shtetëror dhe lokal ishte i detyrueshëm.

”Kemi plane gjithëpërfshirëse dhe të koordinuara për të garantuar sigurinë. Disa oficerë policie janë pezulluar ndërsa hetimet mbi trazirat e 6 janarit vazhdojnë”, tha ajo.
l.m/Fjala.al

Të fundit

Veliaj: Kush fle gjumë thotë të rikthehen edhe njëherë kohët e vjetra

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka inspektuar punimet të dy fushave të tenisit në Parkun e Liqenit,...

E trishtë/ Nuk fitoi dot betejën me Covid-19, ndërron jetë e reja tek “Shefqet Ndroqi”

Një 28-vjeçare nga Korça ka humbur betejën me Covid-19. Mësohet se ajo ishte e shtruar prej disa ditësh në spitalin ‘Shefqet Ndroqi, ndërsa pas përkeqësimit...

Prezantuesi ndërpret raportimin ‘live’ për të nxjerrë trupin e pajetë të një burri (Video)

Një prezantues moti në Australi ka zbuluar se si kishte vrapuar drejt oqeanit, teksa po raportonte live, për të nxjerrë trupin e pajetë të...

Kënga e Don Xhonit ‘çmend’ multimilionerin italian

Pak kohë më parë, reperi i njohur Don Xhoni improvizoi një "freestyle" të titulluar "Make a pose", që u prit shumë mirë nga publiku....

Shpërthen sërish vullkani “Etna” në Itali

Vullkani më i lartë në kontinent Etna, ka shpërthyer duke ndriçuar fuqishëm qiellin e Katanias. Duke shënuar kështu edhe herën e dytë brenda dy muajve...

Lajme të tjera

Web TV