Kur mbaron Covidi? Mjeku Pëllumb Pipero jep lajmin e shumëpritur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ditë pas vaksinimit nga Covid-19, mjeku Pëllumb Pipero, i ftuar në emisionin ‘Wake Up’ foli për rëndësinë e vaksinimit në frenimin e këtij virusi të rrezikshëm. Ai përmendi edhe kategoritë që nuk duhet ta marrin vaksinën.

“Unë mendoj që personat që e kanë kaluar dhe kanë mbrojtje të mjaftueshme antit rupash, nuk kanë arsye që të vaksinohen. Nuk e kanë të nevojshme dhe të rekomandueshme që të vaksinohen

Përveç fëmijëve deri në moshën 18 vjeç dhe grave shtatzëna, të gjithë duhet ta marrin vaksinën”, sqaroi Pipero.

Gjithashtu Pipero tha se nisja e vaksinimit është një lajm mjaft i mirë dhe shumë shpejt do të nisë të shuhet pandemia.

“Unë mendoj që fundi i marsit do fillojë të flasë ndryshe, jo vetëm për Shqipërinë, por ndoshta edhe për Europën edhe më gjerë, për gjithë botën. Pra do të fillojë të shuhet gradualisht pandemia.

Normalisht bishtat e pandemive janë të gjatë, zgjasin ndonjëherë deri në 6 muaj, por unë besoj fort që fundi i marsit do të na gjejë më të relaksuar. Besoj vera do na gjejë shumë më të lirë”, theksoi mjeku Pipero.

Të fundit

Balluku viziton biznesin e ri fason në Kombinat: Do jemi në krah të çdo sipërmarrësi që krijon vende të reja pune

Pavarësisht vështirëve të krijuara nga pandemia, në zonën e Kombinatit ka marrë jetë një sipërmarrje fason, e cila produktet...

Shqipja rikthehet sërish në Për’puthen? Ja qëllimi i saj

Ish-konkurentja e “Për'puthen”, Shqipe Hysenaj vazhdon të tërheqë vëmendjen e mediave për shkak të deklaratave të saj. Pas largimit nga emisioni, Shqipja refuzoi të marrë...

Emisioni i ngjashëm me Përputhen/ Konkurrenti akuzon Kikën për prostitucion dhe dhunë fizike: Sa nuk dhashë shpirt

Në Kosovë transmetohet një emision i ngjashëm me "Përputhen", i titulluar "It's my love", prezantues i të cilit është Kreshnik Hysaj, i njohur si Kika....

As maskë as distancim/ Shqiptarët ‘harrojnë’ Covidin, tejmbushin Liqenin Artificial

Ndonëse infektimet dhe numri i vdekjeve Covid është rritur ditët e fundit, kjo nuk i ka penguar kryeqytetasit që t’i shkelin masivisht rregullat kundër...

Veliaj: Kush fle gjumë thotë të rikthehen edhe njëherë kohët e vjetra

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka inspektuar punimet të dy fushave të tenisit në Parkun e Liqenit, një hapësirë e uzurpuar ndër...

Lajme të tjera

Web TV