Albin Kurti në krye, VV cakton kandidatët për deputet në Prishtinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e partisë në Prishtinë.

Vetëvendosja n listën e saj propozon si kandidatë për deputet Albin Kurtin dhe Albulena Haxhiun.

Të dy këto figura politike kanë shënuar goditje politike gjatë viteve të fundit.

Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja VETËVENDOSJE! janë :

Albin Kurti Liburn Aliu

Arben Vitia Xhelal Sveçla

Glauk Konjufca Fitore Pacolli

Albulena Haxhiu Hatixhe Hoxha.

Të fundit

A ndikon Covid-19 në jetën seksuale?/ Seksologu i njohur e thotë troç

Megjithëse shumica e njerëzve duket se shërohen nga COVID-19, seksologu kosovarë, Hajrullah Fejza ka paralajmëruar për disa efekte që...

Historia më e tmerrshme dhe qesharake e seksit që do të lexoni ndonjëherë

Unë dhe i dashuri im vendosëm të provonim ca lojëra anale pasi pamë një skenë pornografike me seks oral në anus. S’kishim bërë asgjë...

Seksi i darkës apo i mëngjesit/ Çfarë duan shqiptarët e etur?

Pas një dite të gjatë në punë, krejt çfarë dëshironi është të shkoni në shtrat dhe të flini. Por në mëngjes, atëherë kur rrezet...

E rëndë/ 200 ushtarë infektohen me Covid-19, shteti ngrihet në këmbë

Deri në 200 anëtarë të Gardës Kombëtare, prezent në ceremoninë e inaugurimit në Uashington kanë rezultuar pozitiv për COVID-19. Tre burime të Gardës Kombëtare i...

Kompeticioni i Violinës në Lituani/ Një shqiptar kalon në gjysmëfinale

Kompeticioni ndërkombëtar i violinës në Lituani, Jascha Heifetz ka shpallur ditën e sotme gjysmë-finalistët, ku pjesë e listës është edhe një shqiptar, edhe pse...

Lajme të tjera

Web TV