Damiano Pontreli: Ardhja e Morieros dhe Mikolit, për ta kthyer Dinamon aty ku e meriton

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përveçse e ka mbyllur 2020-ën në vendin e parë të renditjes së grupit A, apo grupit të Veriut të Kategorisë së Parë, 18-herë kampionia e Shqipërisë ka pushtuar titujt e lajmeve sportive të ditëve të para të vitit të ri, duke sjellë në Tiranë dy emra të njohur të futbollit përtej Adriatikut, siç janë Françesko Moriero dhe Fabricio Mikoli. Në fakt, ndikimi në grupin aktual duket se ka qenë i menjëhershëm dhe këtë e pohon edhe futbollisti italian, Damiano Pontreli, i cili beson tek ndryshimet që po bëhen.
“Po le të themi që është ende herët që të ndryshojnë gjërat, – thotë ai. – Padyshim, fizionomia e tyre në aspektin sportiv na ka rritur përqendrimin, sepse janë dy persona që, në botën sportive, i kanë dhënë historisë së futbollit italian. Kështu që kemi respekt maksimal për ta dhe, kur priten ndryshime, edhe përqendrimi rritet dhe prandaj skuadra është shumë e përqendruar dhe urojmë që këto ndryshime të jenë edhe më të dobishme sesa ato të mëparshmet.”
Sulmuesi 25-vjeçar përcjell optimizmin që gëlon në skuadër. “Sigurisht që ne të gjithë besojmë tek ngjitja më lart, – thotë ai. – Jemi grup fantastik, një familje, kështu që i kemi të gjitha ato që na duhet për t’u ngjitur në Superiore. Të humbasësh është e thjeshtë, të fitosh është gjithmonë e vështirë. Por ne do të luftojmë deri në fund për ta çuar këtë skuadër aty ku e meriton të jetë”, – ka përfunduar futbollisti i Dinamos, Damiano Pontreli.

Të fundit

Ndryshim radikal në UBT, Rama i shoqëruar nga Veliaj dhe Ahmetaj : Studentët do akomodohen njësoj si në konviktet më të mira në Europë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe ministri i Rindërtimit, Ahmetaj ka...

Rriten sërish rastet e reja, shënohen 8 viktima nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat antiCOVID duke vendosur...

Presidenti kinez kërcënon Biden/ Rrezikon luftë të ftohtë nëse vazhdon si Trump

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka lëshuar një paralajmërim për Joe Biden duke thënë se ai rrezikon një luftë të re të ftohtë nëse do...

Një vit pa legjendën Kobe Bryant, bashkëshortja e basketbollistit prek me fjalët e saj

  Ishte 26 janar i 2020-ës kur Kobe Bryant, e bija Gianna dhe 7 njerëz të tjerë humbën jetën në një përplasje me helikopter në...

Del fotoja/ Kjo është infermierja që vodhi pacientin me COVID te spitali Infektiv, sot u arrestua

Kjo është Ronida Hysa e cila banonte në Durrës, infermierja e cila i vodhi kuletën dhe paratë në bankë një pacienti me COVID te...

Lajme të tjera

Web TV