Dita e tretë e vaksinimit antiCovid/ Manastirliu publikon fotot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sot regjistrohet dita e tretë e vaksinimit kundër virusit COVID-19 në Shqipëri. Procesi po vijon të kryhet në ambientet e stadiumit “Air Albania”.

Në ditën e tretë vijon vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve të vijës së parë të betejës me COVID-19 të spitalit Infektiv, për të garantuar asgjësimin e rrezikut nga armiku i padukshëm.

Ka qenë vetë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu që ka shpërndarë foto të stafit mjekësor teksa marrin dozën e parë të vaksinës antiCovid.

Dita III e vaksinimit #antiCOVID. Vijon vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve të vijës së parë të betejës me #COVID19 të spitalit Infektiv në Air Albania Stadium ???????? #ShqipëriaBuzëqesh“, shkruan Manastirliu.

Kujtojmë se ditën e djeshme u vaksinuan 60 mjekë, infermierët dhe epidemiologë, ndërkohë që Kryeministri, teksa pa nga afër procesin e vaksinimit falënderoi ekipet për punën e tyre./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

“Me këto flokë nuk më mund kurrë”/ Florian Marku tall keq rivalin anglez (Video)

Florian Marku është gati për duelin e mbrëmjes së nesërme të boksit kundër Rylan Charlton, përballje që do të...

“Askush s’u kujdes për të”/ Vdes shqiptari me Covid në Itali, priste të lirohej një shtrat spitali (EMRI+FOTO)

Vdekja e Pjerin Lleshajt, një 38-vjeçar shqiptar që humbi jetë pas infektimit nga Covid-19 ka hapur debat në mediat italiane. Lleshaj, shqiptari që kishte...

“Më përplasi kokën dhe mbeta pa ndjenja në dysheme”, këngëtarja rrëfen dhunën makabre nga i dashuri

Këngëtarja greke Anet Artani ka folur mbi abuzimin e përjetuar nga partneri i saj, por edhe ngacmimet seksuale nga një menaxher. Këngëtarja bëri një rrëfim të pazakonshëm...

“Më kujtohet shprehja e nënës”/ Rama nga Vlora: Kur Zaho të rritet dhe unë të mos jem, do ketë…

Edi Rama ishte mbrëmjen e sotme në kantierin ku po ndërtohet Lungomare 2 në qytetin bregdetar të Vlorës. Gjatë një interviste që dha për gazetarin...

E rrahën barbarisht në lokal, kush është Elvis Elezi nga Fushë-Kruja i dënuar për trafik droge në Kroaci

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin e Fushë-Krujës dy ditë më parë, teksa persona të armatosur kanë hyrë në një lokal dhe...

Lajme të tjera

Web TV