Qirinj për viktimat e gjenocidit në Kosovë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqiptarët e Kosovës do të ndezin qirinj për të kujtuar viktimat e gjenocidit serb në Kosovë.

Në nderim të viktimave shqiptare të gjenocidit, të kryer nga Serbia në Kosovë, Qendra “Gjenocidi në Kosovë-Plagë e Hapur“, i fton qytetarët e Kosovës, mërgimtarët, shqiptarët në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, në Luginë të Preshevës dhe Mal të Zi, në Ditën e Gjenocidit, të shpallur nga Kuvendi i Kosovës, 15 janar, të ndezin nga një qiri.
Ndezja e qirinjve, në ballkonin ose dritaren e shtëpisë apo banesës, fillon në ora 20:00.

Të fundit

I morën jetën në derë të shtëpisë/ Flet babai i 10-vjeçares: Ishte me gjyshen për dore, shoferi e përplasi dhe iku!

Detaje tronditëse dalin në dritë nga vdekja e 10-vjeçares dje në Tiranë, e cila u përplas nga një makinë....

Aurela Hoxha shtatzënë/ Rrëfen edhe mbi partnerin: Është shumë xheloz për çdo person që më afrohet

Aurela Hoxha është në pritje të fëmijës së saj të parë. Modelja e njohur, e cila prej vitesh është zhvendosur për të jetuar në...

Si asnjëherë më parë/ Messit nuk i mbahen nervat, godet kundërshtarin dhe e plas përtokë (Video)

Atletiko Bilbao tronditi Barcelonën duke i rrëmbyer të dielën mbrëma trofeun e super Kupës së Spanjës. Një ndeshje dramatike, e cila shkoi në shtesë. Koha...

Deklarata bombë: Vaksina anti-covid mund t’i kthejë njerëzit në homoseksualë

Jemi në një periudhë kur vaksina kundër covid-19 po kërkohet nga të gjitha vendet e botës. Mirëpo, një rabin ortodoks  ka shokuar me deklaratën e...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Lulzim Basha zgjedh Mark Markun përfaqësues politik për Lezhën

Ish-deputeti dhe pedagogu i njohur Mark Marku është zgjedhur drejtuesi politik i PD-së për Lezhën. Më herët, Basha ka zgjedhur drejtuesit politikë për disa qarqe....

Lajme të tjera

Web TV