“S’jam mirë psikologjikisht”, zbardhet dëshmia e sanitares që zhvati vajzën e pacientes te “Shefqet Ndroqi”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zbardhet dëshmia e sanitares Tire Alldervishi, që i mori qytetares 8 milionë lekë për t’i shpëtuar nënën nga koronavirusi, por që e kishte lënë të vdiste, duke mos i dhënë as ushqim.

Gjatë marrjes në pyëetje mësohet se 59-vjecarja është shprehur se aktualisht nuk është mirë psikologjikisht për të dhënë sqarime.

“Aktualisht nuk jam mirë psikologjikisht dhe sqarime do të jap në faza të tjera të hetimit”, është shprehur sabnitarja.

59-vjeçarja Alldervishi është arrestuar sot nga Policia e Tiranës, pas denoncimit të bërë në emisionin investigativ “Stop”, ku rezultonte se ajo ishte prezantuar si infermiere te shtetasja E. S., duke i marrë 8 milionë lekë për t’i shpëtuar të ëmën 55 vjeçe, por që kjo e fundit kishte ndërruar jetë te Spitali Covid-2 “Shefqet Ndroqi”.

Sipas denoncimit, në muajin dhjetor (gjatë kohës kur nëna e kallëzueses ndodhej e shtruar në spital), sanitarja e ka mashtruar, duke i marrë rregullisht shuma te ndryshme monetare.

Ndërkohë, nën hetim janë edhe 4 persona të tjerë në këtë spital të dyshuar për korrupsion./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Qeni antidrogë hero/ Zbulon sasinë marramendëse të kokainës

Policia e Ekuadorit sekuestroi 1,3 ton kokainë, të fshehur në një kontejner të destinuar për në Estoni, njoftoi sot...

Ulet numri i rasteve të reja, shënohen 7 viktima nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë bënë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 474 raste të reja dhe 7 viktima. Njoftimi...

Habit këngëtari: Do puthesha me Ledrin dhe do doja një skenë erotike me…

Këngëtari i njohur Genc Salihu i ftuar mbrëmjen e kaluar në emisionin ‘Shiko kush luan’ ka habitur të gjithë me përgjigjet që ka dhënë....

Ndodh mrekullia/ Foshnja i mbijeton transplantit të mëlçisë dhe Covid-19

Një mrekulli ka ndodhur me Kasen Donerlson , të voglin 1 vjeçar i cili arriti ti mbijetojë sëmundjes të mëlçisë dhe Covid-19. Kur ishte vëtëm...

Kosovë/ Sërish viktima dhe shumë raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), njoftoi sot se gjatë 24 orëve të fundit 5  persona të infaktuar me COVID-19 kanë vdekur...

Lajme të tjera

Web TV