Votohet shkarkimi i Donald Trump, ja sa republikanë e tradhtuan presidentin amerikan

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka kaluar në Dhomën e Përfaqësuesve rezoluta për shkarkimin e presidentit amerikan Donald Trump.

Me 231 vota pro dhe 197 kundër, Donald Trump bëhet presidenti i parë që votohet 2 herë për shkarkim. Votave të demokratëve iu shtuan edhe ato të 10 republikanvëe, të cilët votuan kundër presidentit të zgjedhur nga vetë ata.

Tashmë vendimi përfundimtar do t’i takojë Senatit, i cili do të vendosë nëse Donald Trump do të shkarkohet apo do të qëndrojë në detyrë deri në 20 janar.

Kujtojmë se Donald Trump humbi betejën në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit përballë Joe Biden, ndërsa ditët e fundit në SHBA shpërthyen protestat për shkak se mbështetësit demokratë akuzonin Biden për vjedhje votash.
l.m/Fjala.al

Të fundit

Kërcimi i policisë për të rregulluar gjendjen shpirtërore të qytetarëve bëhet viral

Forcat e policisë izraelite postuan një video të oficerëve që vallëzojnë në Jeruzalem nën tingujt e muzikantit nga Afrika...

E ngacmon dhe tenton t’a puthë në buzë, Antoneta Koçi humb toruan dhe godet me shpullë fansen

Meqë nuk u përputh kurrë me një mashkull në program, Ronaldo Sharka vendosi ta përputh atë me një vajzë “lesbike”. Antoneta ftohet për një intervistë...

4 stinë në një ditë? Javën e ardhshme parashikohen shi, diell e shtrëngata

Në fillim të shkurtit parashikohen disa ditë pranverore. Sipas parashikimit të motit, dy ditët e para të javës do të ketë reshje shiu me intensitet...

E trishtë! Co*id-19 i merr jetën mjekut të njohur nga Berati

Një lajm i trishtë ka ardhur mbrëmjen e djeshme për banorët e qytetit të Beratit. Mjeku endokrinolog, Josif Dena, humbi jetën si pasojë e...

E reja me probleme mendore plagos me thikë babain dhe vëllain në Fier

Një 30-vjeçare me banim në Drenovë, me probleme të shëndetit mendor është arrestuar nga uniformat blu të Fierit, pasi ka goditur me thikë dy...

Lajme të tjera

Web TV