Zbardhet Korça, bie dëbora e parë në qytet për këtë vit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Reshjet e dendura të dëborës kanë përfshirë mbrëmjen e sotme qytetin e Korçës. Kjo është bora e parë që bie në qytet për këtë vit.

Aktualisht nuk ka probleme me qarkullimin e automjeteve në akset nacionale rrugore.

Firmat kontraktore janë në gatishmëri për pastrimin e rrugëve nga bora. Sipas meteorologëve, reshjet do të vazhdojnë edhe në orët e natës, prandaj autoritetet kanë rekomanduar drejtuesit e mjeteve të pajisen me zinxhirë.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Spiropali: Skënderbeu ynë është i paharruar, dhe i pavdekshëm

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka përkujtuar 553 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit...

EKSKLUZIVE/ Rrëfimi pa censurë i Mensur Shtyllës, ja si vidhja oksigjenin nga spitali, e bëra vetëm për humanizëm ndaj kavajasve

Mensur Shtylla, shefi i depos së oksigjenit në spitalin e Kavajës, i vidhte bombolat e oksigjenimit për pacientët e prekur nga virusi “COVID-19” dhe...

Qeni antidrogë hero/ Zbulon sasinë marramendëse të kokainës

Policia e Ekuadorit sekuestroi 1,3 ton kokainë, të fshehur në një kontejner të destinuar për në Estoni, njoftoi sot ministri i Brendshëm i vendit,...

Ulet numri i rasteve të reja, shënohen 7 viktima nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë bënë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 474 raste të reja dhe 7 viktima. Njoftimi...

Habit këngëtari: Do puthesha me Ledrin dhe do doja një skenë erotike me…

Këngëtari i njohur Genc Salihu i ftuar mbrëmjen e kaluar në emisionin ‘Shiko kush luan’ ka habitur të gjithë me përgjigjet që ka dhënë....

Lajme të tjera

Web TV