Dash Shehi zbulon në cilin qark do kandidojë për deputet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i LZHK-së Dash Shehi, ka arritur sot marrëveshje me Lulzim Bashën për të kandiduar brenda listës së Partisë Demokratike, bashkë me aleatët e tjerë. Shehi ka zbuluar se ai vetë do të kandidojë në Tiranë, në 25 prill.

Kreu i LZHK-së ftoi dhe kritikët Jozefina Topalli, Astrit Patozi e Bamir Topi që të bëhen pjesë e opozitës, për zgjedhjet e 25 prillit. Në Report TV, ai u shpreh se këtë çështje e ka folur dhe me Bashën.

Pjesë nga fjala e Dash Shehit:

Të gjithë ne me dorëen tonë kemi firmosur një marrëveshje me Bashën. Dhe ai e ka respektuar këtë. Pastaj Mediu dhe të tjertë, çfarë kërkojnë duhet të dalin dhe të flasin vetë me kreun e PD.
Këta janë kolegët tanë, kontribojnë të gjithë në demokraci.

Ne 5 partitë do jemi në listë me PD. Mund të ketë të tjetër po nuk e di. Unë i bëj thirrje dhe Topallit, Patozit, Topit dhe të tjerëve që le të vijnë të na bashkohen. Unë uroj që të më dëgjojnë. Këto i kam shtruar dhe me Bashën. I kam shtruar dhe publikisht.

PD dhe opozitës në përgjithsi, i vlen dhe një votë jo më një parti. I vlejnë sindikalistët, nëse ka. Intelektualët e pavarur. Njerëzit që bëjnë opinion. Të gjithë këto i vlejnë opozitës. Kam shpresë se kjo do bëjë që të rritet rezultati, por të prodhojmë dhe një filozofi të re, mënyrën sesi bëhet politikë. Ka mbaru koha e individëve që e marrin Shqipërinë dhe e nxjerrin nga e keqja, se këto eksperimente dolën pa sukses.

Bashkim do të thotë të bashkojmë njerëz që mendojnë ndryshe,.. Ata që mendojnë njëlloj i ka bashku Zoti.

Lexo edhe :  Deputeti Selami Jenisheri: Ky parlament, më i mirë sesa ai kur ishin deputetë Fishta, Mjeda, Noli

Të fundit

Etna ndriçon qiellin e natës me ‘ujëvarën’ e llavës 1,500-metra të gjatë

Shpërthimi spektakolar i vullkanit Etna arriti kulmin dje teksa ujëvara e llavës së tij zgjatej deri në 1,500 metra...

Befason Trump: Do të kandidoj sërish në 2024

Fushata elektorale 2024 nis këtë të dielë: “Do të jem unë kandidati republikan në zgjedhjet e ardhshme presidenciale”. Kjo është ajo që pritet të thotë...

Nëse iu këput lodhja direkt pasi hani bukë, ja çfarë jeni duke bërë gabim

I ka ndodhur të gjithëve që pasi kanë ngrënë drekë në punë, janë këputur dhe dembelosur, duke e bërë të pamundur të rikthejë energjinë...

Këshillat e zakonshme të pastrimit që mund të rezultojnë katastrofike, ja cilat janë

Mund të keni lexuar dhe dëgjuar mbi këshilla të ndryshme që ju vijnë në ndihmë në përditshmëri. Por ndodh që disa këshilla, të cilat...

Testimi për Covid-19 nëpërmjet telefonit, studiuesit gjejnë mënyrën për ta realizuar

FRANCË– Shpresat për kthimin e jetës në normalitet janë varur tek vaksina kundër COVID-19 por edhe tek testimi dhe identifikimi i rasteve të reja....

Lajme të tjera

Web TV