Pritja madhështore në Turqi/ Rama: S’kam pse e justifikoj si ndonjë faj, apo…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministrit Edi Rama iu bë një pritje madhështore në Turqi, ndërsa siç thotë edhe vetë ai, ishte shkalla më e lartë në protokollin që ka presidenca turke.

Në “Open”, Rama e konsideroi një nder dhe vlerësim pritjen, ndërsa tha se nuk ka pse e justifikon “si ndonjë faj, apo fasadë që fsheh sekrete apo qëllimi konspirative”.

Ai theksoi se marrëveshjet e arritura, janë ato që janë bërë edhe publike.

“Meqë ishte shumë mbresëlënëse, pata mundësinë të mësoj që ishte shkalla më e lartë e protokollit që ka presidenca. Është një nder dhe vlerësim i jashtëzakonshëm për atë që unë përfaqësoj, Shqipërinë dhe një shprehje miqësie dhe dëshire që këtë marrëdhënie strategjike që kemi, ta vazhdojmë. Nuk jam në kushtet ku duhet ta justifikoj këtë pritje si ndonjë faj, apo si ndonjë fasadë që fsheh mbrapa ndonjë sekret apo qëllim konspirativ ndaj Shqipërisë, apo botës”, tha Rama.

Të fundit

Nuk besonte në dashuri për shkak të mbipeshës, 23-vjeçarja fejohet me instruktorin e palestrës

Pesha e madhe trupore e bënte Brittnay Jacques jo të lumtur. 23-vjeçarja e cila e kishte të vështirë një të...

Prostituta shqiptare tërhiqet zvarrë dhe goditet 5 herë me thikë, autori e vret në mes të ditës teksa ajo po priste klientët

Prostituta shqiptare qëllohet për vdekje me thikë në mes të ditës në Itali, teksa ajo po priste klientët në trotuar. Ajo quhet Luljeta Heshta...

Përmbytjet nga akullnaja ku vdiqën 100-150 persona, momenti kur një burrë shpëtohet i gjallë (Video)

Ekipet e kërkim-shpëtimit në Uttarkahand të Indisë kanë arritur të shpëtojnë një burrë të bllokuar brenda një tuneli. Ai kishte mbetur i bllokuar aty, pas...

Ndryshimi i letrës së sotme të Joe Biden nga letra e Donald Trump në 14 dhjetorit 2018

Dy vjet e gati tri muaj më parë, saktësisht më 14 dhjetor të vitit 2018, presidenti amerikan i kohës, Donald Trump, i dërgoi një...

Kurz: Pavarësisht ndryshimeve, Bashkimi Evropian ka nevojë për dialog me Rusinë

Bashkimi Evropian ka nevojë për dialog me Rusinë, pavarësisht nga të gjitha ndryshimet në pikëpamjet e tyre, deklaroi kancelari austriak Sebastian Kurz gjatë një...

Lajme të tjera

Web TV