Trashësia e borës në Korçë shkon 5-10 cm, akset nacionale me prezencë bore

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje të tjera dëbore në qytetin e Korçës dhe rrethinat.

Mësohet se disa zona te thella malore, përfshire këtu edhe Goren, Vithkuqin, Moglicën, Lozhan, Mokrën e sipërme, kanë patur probleme me furnizimin e energjisë elektrike.

Trashësia e borës ka shkuar nga 5-10 cm, duke filluar me qytetin e deri në zonën e Dardhës.

Reshjet kanë vijuar deri në 2 të mëngjesit. Akset nacionale janë me prezencë bore. Ulja e temperaturave ka krijuar dhe prezencën e akullit në rrugë.

Sektori i qarkullimit u bën thirrje mjeteve për kujdes dhe të pajisen me gomat e dimrit, si dhe zinxhirë./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Burrin e ka në burg, gruaja në lidhje të fshehtë me një të ri/ E gjen belaja

Një grua që e ka burrin në burg dhe që ra në dashuri me një djalë beqar, ka kërkuar...

Ngjarje e rëndë/ Vritet këngëtarja, nënë e tre fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, e cila ka tronditur qytetarët. Këngëtarja Italiane Piera Napoli është vrarë nga bashkëshorti i saj në...

Aeroporti i Rinasit, Balla: Ulim çmimin e biletës dhe 99 mln dollarë investime! Basha besoj do jetë i kënaqur…

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka folur në Kuvend për projektligjin që është sot në rendit e ditës së Kuvendit për marrëveshjen...

5 mënyrat për t’u mbrojtur nga Covid

Ditët e fundit në Shqipëri ka pasur rritje të ndjeshme të numrit të personave të infektuar nga Covid-19. Për disa ditë me radhë numri...

Trendi i infektimeve ne rritje, Manastirliu: Dyshime se variantet e reja të COVID kanë ardhur në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se ka dyshime që variantet e reja të COVID kanë mbërritur në SHqipëri dhe për...

Lajme të tjera

Web TV