7 viktima dhe 296 raste të reja me COVID-19 në Kosovë në 24 orë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shtatë viktima të reja nga koronavirusi janë shënuar të premten në Kosovë. Viktimat janë nga: Malisheva 3 raste dhe nga një rast në Dragash, Prishtinë, Rahovec dhe Vushtrri.

Në raportin ditor për situatën epidemiologjike të Institut Kombëtar të Shëndetësisë Publike, njoftohet se janë konfirmuar edhe 296 raste pozitive në COVID-19, nga 1.659 mostra të testuara.

Raste aktive aktualisht janë 5.164, ndërsa sëmundjen e kanë mundur edhe 526 pacientë.

Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore kanë regjistruar 55.135 persona të infektuar me këtë virus, prej të cilëve 48.572 janë shëruar ndërsa 1.399 kanë vdekur.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Nuk besonte në dashuri për shkak të mbipeshës, 23-vjeçarja fejohet me instruktorin e palestrës

Pesha e madhe trupore e bënte Brittnay Jacques jo të lumtur. 23-vjeçarja e cila e kishte të vështirë një të...

Prostituta shqiptare tërhiqet zvarrë dhe goditet 5 herë me thikë, autori e vret në mes të ditës teksa ajo po priste klientët

Prostituta shqiptare qëllohet për vdekje me thikë në mes të ditës në Itali, teksa ajo po priste klientët në trotuar. Ajo quhet Luljeta Heshta...

Përmbytjet nga akullnaja ku vdiqën 100-150 persona, momenti kur një burrë shpëtohet i gjallë (Video)

Ekipet e kërkim-shpëtimit në Uttarkahand të Indisë kanë arritur të shpëtojnë një burrë të bllokuar brenda një tuneli. Ai kishte mbetur i bllokuar aty, pas...

Ndryshimi i letrës së sotme të Joe Biden nga letra e Donald Trump në 14 dhjetorit 2018

Dy vjet e gati tri muaj më parë, saktësisht më 14 dhjetor të vitit 2018, presidenti amerikan i kohës, Donald Trump, i dërgoi një...

Kurz: Pavarësisht ndryshimeve, Bashkimi Evropian ka nevojë për dialog me Rusinë

Bashkimi Evropian ka nevojë për dialog me Rusinë, pavarësisht nga të gjitha ndryshimet në pikëpamjet e tyre, deklaroi kancelari austriak Sebastian Kurz gjatë një...

Lajme të tjera

Web TV