Pas Lady Gaga-s dhe Jennifer Lopez, yje të tjerë bashkohen për inaugurimin e Joe Biden

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Bruce Springsteen dhe John Legend janë yjet më të fundit që do të interpretojnë në eventin special “Celebrating America” për inaugurimin e Presidentit Joe Biden me 20 Janar. Nee York Times raporton se këngtëtari 71-vjeçar dhe krijuesi i hitit “All Of Me” do të bashkohen me Foo Fighters gjatë spektaklit.

Eva Longoria dhe Kerry Washington gjithashtu do të marrin pjesë në shfaqjen 90 minutëshe të drejtuar nga Tom Hanks. Yje të tjerë të përfshirë janë Demi Lovato, Jon Bon Jovi dhe Justin Timberlake.

Ndërkohë kujtojmë që para nisjes së shfaqjes, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez do të performojnë himnin kombëtar gjatë inugurimin të Biden në Kapitol.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Nuk besonte në dashuri për shkak të mbipeshës, 23-vjeçarja fejohet me instruktorin e palestrës

Pesha e madhe trupore e bënte Brittnay Jacques jo të lumtur. 23-vjeçarja e cila e kishte të vështirë një të...

Prostituta shqiptare tërhiqet zvarrë dhe goditet 5 herë me thikë, autori e vret në mes të ditës teksa ajo po priste klientët

Prostituta shqiptare qëllohet për vdekje me thikë në mes të ditës në Itali, teksa ajo po priste klientët në trotuar. Ajo quhet Luljeta Heshta...

Përmbytjet nga akullnaja ku vdiqën 100-150 persona, momenti kur një burrë shpëtohet i gjallë (Video)

Ekipet e kërkim-shpëtimit në Uttarkahand të Indisë kanë arritur të shpëtojnë një burrë të bllokuar brenda një tuneli. Ai kishte mbetur i bllokuar aty, pas...

Ndryshimi i letrës së sotme të Joe Biden nga letra e Donald Trump në 14 dhjetorit 2018

Dy vjet e gati tri muaj më parë, saktësisht më 14 dhjetor të vitit 2018, presidenti amerikan i kohës, Donald Trump, i dërgoi një...

Kurz: Pavarësisht ndryshimeve, Bashkimi Evropian ka nevojë për dialog me Rusinë

Bashkimi Evropian ka nevojë për dialog me Rusinë, pavarësisht nga të gjitha ndryshimet në pikëpamjet e tyre, deklaroi kancelari austriak Sebastian Kurz gjatë një...

Lajme të tjera

Web TV