Truku me portokallin në furrën e kuzhinës që ndoshta s’e dini

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Portokalli është i pasur me vitaminë C, kalium i cili ndihmon në eleminimin e toksinave nga trupi, por edhe kalcium, thelbësor për shëndetin e kockave. Lëvozhga e tij, përveç faktit se mund ta thani dhe të krijoni një aromë natyrale në shtëpi, ekziston dhe një përdorim tjetër i mahnitshëm.

Pasi ta gatuani ushqimin dhe ta nxirrni nga furra, veçanërisht nëse ka erë të fortë, gradojeni atë në 180 gradë. Vendosni disa lëvore portokalli në furrë në një letër pjekjeje dhe lërini aty për 15-30 minuta. Rezultati do t’ju entuziazmojë pasi portokalli do të eleminojë erërat e forta nga ushqimi që sapo gatuat.
l.m/Fjala.al

Të fundit

Gjobë marramendëse/ Të rinjtë shqiptarë thyejnë rregullat: U mërzitëm nga karantina

Policia britanike ka gjobitur tre të rinj shqiptarë me nga 10 000 paund, pasi kanë udhëtuar 150 milje në...

Gjoba e KQZ-së për Veliajn/ Rama: Këto nuk janë inagurime, njerëzit presin të futen në shtëpitë e reja

Kryeministri Edi Rama, i cili së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj ishin në Zall-Herr,...

Covid-19/ Sërish shifa të larta, mbi 1000 raste të reja infektimesh në vend

Shifrat e COVID-19 në vend mbeten të larta. Ministria e Shëndetësisë informoi sot se nga 4083 persona të testuar, 1143 prej tyre kanë rezultuar...

Si në filma/ Lokali kthehet në shesh lufte mes bandave të drogës

Një skenë e cila u ngjan filmave me narko trafikantë dhe përplasjeve mes tyre, por që ka ndodhur së fundmi në Meksikë është bërë...

Rama: Masat e reja duhen respektuar rigorozisht duke filluar nga partitë politike

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar edhe një herë masat e reja kufizuese të komunikuara sot nga Komiteti Teknik i Ekspertëve. Përmes një postimi në rrjetet...

Lajme të tjera

Web TV