“I dyshuari hodhi valixhen dhe bërtiti ”Allahu Akbar”/ Alarm për bombë në aeroportin e Frankfurtit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një alarm për bombë ka ngritur në këmbë gjithë aeroportin e Frankfurtit në Gjermani. Policia menjëherë ka organizuar një operacion neutralizimi ndërkohë që qindra udhëtarë u detyruan të evakuohen.

Ndërkohë siç rapotojnë mediat e huaja, Policia i ka drejtuar armën një personi të dyshuar. Ende s’ka informacion të plotë mbi ngjarjen, tekas terminali 1 në aeroport, ku ndodhi gjithë skena tashmë është rihapur.

Alarmi për bombë në aeroportin e Frankfurtit duket se nuk ka qenë i rremë pasi mediat e huaja flasin për një të dyshuar.

Saktësisht DailyMail shkruan se i dyshuari që po ndiqej nga Policia, hodhi valixhen përtokë duke bërtitur ”Allah Akbar”.

Sipas Bild, dyshohet se personi që bëri këtë veprim është një i pastrehë, por ndërkohë edhe një i dytë është kapur më vonë.

Ndërkohë nga informacionet e para thuhet se Policia ka qëlluar autorin dhe disa foto nga vendi i ngjarjes kanë filluar të qarkullojnë në rrjet.

Pra për alarmin e ngritur mbërmjen e sotme në aeroportin e Frankfurt, që çoi në një pezullim të pjesshëm duke evakuar qindra udhëtarë janë arrestuar tashmë dy të dyshuar.

Të fundit

“Ja pse e mbajtëm të fshehtë”, Tea dhe Bearti tregojnë dashurinë e tyre

Ish-konkurrentët e emisionit Përputhen, Tea dhe Bearti, së fundmi zyrtarizuan dashurinë e tyre. Ata janë shprehur të lumtur që...

Nga takimi i parë me Ramën, tek familja/ Rrëfimi i Elisa Spiropalit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali erdhi në emisionin Fitstation me Çenkuela Hasën në një intervistë ndryshe nga fillimet në politikë...

“Unë thash PO”, Enca publikon foton më unazën me super diamant

Këngëtarja e njohur Enca Haxhia është gjithmonë kryefjalë e mediave rozë për shkak të postimeve që bën në rrjetet sociale. Ajo është shumë aktive, ku...

Kate Bingham: Pse strategjia e Mbretërisë së Bashkuar për vaksinat Covid ka qenë një sukses i madh

La Repubblica dhe Die Welt: Kate Bingham, si e arritët këtë program të suksesshëm vaksinash? Si e dini se cilën nga vaksinat duhet të...

Balla në Elbasan: PS, e vetmja parti politike që gruas i ka dhënë vendin dhe dinjitetin që meriton

Partia socialiste është e vetmja parti politike në Shqipëri që gruas i ka dhënë vendin dhe dinjitetin që meriton. Në krahasim me vitin 2013 është...

Lajme të tjera

Web TV