Ja vendi ku një prerje floku kushton sa një javë punë në Shqipëri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nëse keni në plan të prisni flokët në Zvicër mendojeni dy herë. Një analizë e publikuar së fundmi që tregon se Zvicra është shteti që e ofron këtë shërbim më shtrenjtë se gjithë të tjerët.

Zvicra qëndron e para me një çmim prej 62 dollarësh apo 51 euro. Ndërsa në mesin e shteteve që kanë çmim të lartë për prerjen e flokëve qëndron edhe Oslo, Norvegji (48.10 dollarë), Kopenhaga, Danimarkë (45.10 dollarë) e kështu me radhë.

Më poshtë, e keni grafikun të cilin e ka publikuar “BusinessInsider”, të shihni çmimet në të gjitha vendet.

Të fundit

Inovacioni, ekonomia kuantike dhe kapitalizmi deflacionist

Dr. Florjan Bombaj “Fati i pëshpërit luftëtarit: Një stuhi po vjen. Dhe luftëtari i kundër pëshpërit: Unë jam stuhia” (Leighton...

Megaoperacion në Itali, ekzekutohen dhjetëra ndalime ndaj anëtarëve të familjes Ndragheta

Policia italiane është duke zhvilluar një megaoperacion duke ndaluar anëtarë të familjes Ndragheta. Bëhet me dije se operacioni i quajtur ‘Golgotha’ është shtrirë në...

Artur Miler: Teatri forma më e jashtëzakonshme e të shkruarit

Përfaqësuesi më i rëndësishëm i realizmit psikologjik amerikan, u nda nga jeta në 10 shkurt 2005 Arthur Miller, ishte shkrimtar dhe dramaturg i njohur amerikan....

Kur inteligjenca artificiale dominon mbi inteligjencën natyrale

Gjatë gjithë shekullit XX, loja e shahut shërbeu si një pikë referimi për studiuesit e inteligjencës artificiale (AI), që si term u shfaq në...

Ngjarjet e datës 10 shkurt

1931 - New Delhi u bë kryeqytet i Indisë, dhe qendra administrative e distriktit NCT Delhi. 1996 - Super kompjuteri IBM Deep Blue mundi për...

Lajme të tjera

Web TV