A hyri Rama me mik në ekipin e basketbollit? Çaçi tregon të pathënat për kryeministrin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kampioni i ekipit Partizani i ftuar në emisionin “E Diell”, kujton se çfarë i tha Rama kur erdhi në ekip.

Gazmend Çaçi tregoi se kur Rama dëshironte të bëhej pjesë e ekipit i kishte thënë se “nëse nuk më pranon kapiteni i skuadrës (vetë zoti Çaçi) së ekipit kombëtar unë nuk vij. Nëse do të bëj edhe një mungesë, unë nuk do të jem më pjesë e ekipit kombëtar. Unë i thashë që këtu ka edhe të tjerë që vijnë me mik, por hajde trego veten”.

Sipas Çaçit, Edi Rama ishte një nga basketbollistët më të mirë të kohës dhe shumë i talentuar.

“Kur erdhi në fillim, u kritikua sepse të gjithë thoshin se ka ardhur me mik. Por ai e tregoi veten. U bë pjesë e 5-s më të mirë të basketbollistëve për atë periudhë”., përfundoi kampioni./r.g/Fjala.al

Të fundit

Për herë të parë, Olta Gixhari i tregon djalit Shqipërinë

Në udhëtimin e parë në Shqipëri me të birin, Olta Gixhari i ka treguar atij vendin e origjinës nga...

Loredana nuk fshihet më, publikon foto përkrah Mozzik

Mozzik dhe Loredana janë prej disa muajsh në qendër të mediave rozë, pasi të shumta kanë qenë rastet kur është thënë se ata janë...

Kosova “mban” pandeminë nën kontroll, 3 viktima nga Covid në 24 orë

Tre persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (53 vjeç),...

“Fitojnë 4 mijë euro në muaj”, Rama sqaron për herë të parë deklaratën për të rinjtë në Korçë

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar për herë të parë deklaratën që bëri pak ditë më parë në Korçë, që i ka habitur paksa të...

Kaloi një javë vetëm në një ishull suedez. Infermierja tregon çfarë i ndodhi!

Kur Festivali i Filmit Göteborg  i Suedisë njoftoi një konkurs duke ftuar një fansa të filmit të kalonin shtatë ditë duke parë filma, vetëm,...

Lajme të tjera

Web TV