E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re mjekja shqiptare në Gjermani

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Eni Doko, mjeke specialiste, është ndarë nga jeta këtë të dielë në Gjermani. Lajmin e trishtë e ka dhënë kryetarja e Federatës së mjekëve në Europë, Aurora Dollenberg.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, mjekja shkruan se Doko ishte një njeri i mrekullueshëm duke lënë pas dhimbje të madhe për familjen, por edhe kolegët e saj.

Mjekja ka mbaruar studimet në Universitetin e Mjekësisë Tiranë. Në vitin 2016, ajo nisi punë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza’ dhe më pas u transferua në Gjermani.

Statusi i plotë:

Dr. Eni Doko një mjeke specialiste dhe njeri i mrekullueshëm është larguar nga jeta, duke i lënë familjes një humbje të pamasë dhe ne si koleg dhe miq të saj, duke na privuar nga privilegji që ta kishim pranë në vitet që vijnë.

Dr. Eni me të qeshurën, bukurinë dhe dritën tënde do mbetesh përherë në zemrat tona.

 

Të fundit

Masakroi prostitutën shqiptare në Itali, arrestohet 43-vjeçari

Autori i dyshuar për vrasjen e shqiptares Luljeta Heshta në Itali është arrestuar. Lajmin e bëjnë të ditur mediat...

Shkelën masat anti-covid, Policia gjobit dy biznesmenët në Tiranë

Policia e Tiranës vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Stukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë...

Spiropali nxjerr bllof Bashën: Skuq vezë me lustrafinë dhe xhinse për Instagram

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka shënjestruar kreun e PD-së, Lulzim Bashën për postimin e bashkëshortes së tij në rrjetet...

Kjo është dhurata më e urryer e Shën Valentinit, shmangeni me çdo kusht

Në varësi të mënyrës se si ndiheni ju dhe partneri juaj për këtë, Dita e Shën Valentinit mund të shihet si një festë shumë...

Gjendet i pajetë një 30-vjeçar në bregdetin e Vlorës, dyshimet e para

Një 30-vjeçar është gjetur mesditën e sotme pa shenja jete në bregun e detit në Vlorë. Policia informon se personi në fjalë është i...

Lajme të tjera

Web TV