Qeni antidrogë hero/ Zbulon sasinë marramendëse të kokainës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Ekuadorit sekuestroi 1,3 ton kokainë, të fshehur në një kontejner të destinuar për në Estoni, njoftoi sot ministri i Brendshëm i vendit, Patricio Pazmino.

”Ngarkesa ishte në portin e Guajakilit dhe u identifikua falë një qeni antidrogë”, theksoi ai.

Vitin e kaluar, autoritetet e vendit sekuestruan një rekord prej 128 tonësh lëndë narkotike ose 18 tonë më shumë se rekordi i mëparshëm prej 110 tonësh.

Dy vendet më të mëdha prodhuese të kokainës në botë, Kolumbia dhe Peruja, kufizohen me Ekuadorin.

Të fundit

Zgjedhjet në Kosovë/ KQZ-ja vendos për rinumërimin e 494 vendvotimeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë, ka marrë vendim për rinumërimin e 494 vendvotimeve në Qendrën e Numërimit...

Balla ironizon Bashën: Po orvatesh të kërkosh “falje” apo “amnisti” për kompanitë e tua off-shore?

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së Lulzim Bashës se ai nuk do të lejojë asnjë operator...

Mblidhet KKIE, Balla: Sektori bujqësisë siguron 20% të PBB dhe rreth 37.4% të punësimit total

U zhvillua sot mbledhja e radhës së Këshilli Kombëtar i Integrimit Evropian, e cila kishte në fokus “Ecuria e zbatimit të rekomandimeve të Komisionit...

Zgjerohet rrethi i të dyshuarve për vrasjen e Hekuran Billës, i merret ADN-ja një të paraburgosuri

Zgjerohet rrethi i të dyshuarve për vrasjen e Hekuran Billës, në maj të 2020 në zonën e Komunës së Parisit, krim për të cilin...

‘Po më rrihte gjyshin, jam rritur jetim’, Gjykata merr vendimin për të riun që dyshohet se dhunoi mjekun e QSUT-së

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë ”arrest shtëpie” për 24-vjeçarin Leonard Berisha, i cili dyshohet se dhunoi mjekun e QSUT-së Petrit Gjorgji,...

Lajme të tjera

Web TV