14-vjeçari shqiptar ngre në këmbë jurinë suedeze me zërin e tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rejhan Bellani, 14-vjeç, ka mahnitur jurinë suedeze të spektaklit që zbulon talentet e reja në muzikë. 14-vjeçari nga Kosova ka marrë pjesë në kompeticionet artistike për fëmijë në Suedi, ku zëri i tij ka spikatur që në moshë të vogël.

Rejhan, ndihet krenar për vendlindjen e babit të tij Kosovën dhe do t’i tregojë botës se Kosova është një shtet i ri dhe i vogël por ka shumë talente ndërkombëtare.

Më poshtë mund të dëgjoni performancën e dhuruar nga Rejhan.

Të fundit

Humb jetën diplomati i njohur që këshilloi presidentin e SHBA-ve të bombardonte Serbinë

George P. Shultz, ish-Sekretar amerikan i Shtetit për 6 vjet gjatë mandatit të Ronald Reaganit, i cili më 1993...

Vrau vëllain dhe e hodhi nga ballkoni që të dukej si aksident, arrestohet 25 vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë ku një 25 vjeçar ka vrarë të vëllain e tij duke e goditur me sende të mprehta...

Trump rikthehet në rrjete sociale: Akuzat për nxitjen e kryengritjes s’mund të provohen

Ish-presidenti, Donald Trump ka bërë një rikthim në mediat sociale, për të thënë edhe njëherë se akuzat kundër tij për nxitjen e kryengritjes në...

“Jam penduar që u bëra pjesë e “Përputhen”, Shqipja rrëfen arsyen

Ish-konkurrentja e emisionit “Për’puthen”, Shqipe Hysenaj ishte e para që zbuloi lidhjen e fshehtë me Teas dhe Beartit e që e bëri menjëherë publike. Pavarësisht...

Zbulohet identiteti i shqiptarit që u kap me 6 çanta plot me drogë në kufirin me Greqinë

Zbulohet identiteti i shqiptarit që iu sekuestruan dje në Igumenicë 167 kg marjuanë. Ai është Mihal Qendro Leka, 37 vjeç, lindur në Sarandë. 37-vjeçari ishte...

Lajme të tjera

Web TV