“Nëse ke antitrupa të Covid je i mbrojtur për një periudhë”/ Mjeku: Një pjesë e madhe e kanë kaluar koronavirusin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku i njohur Gent Stroni, në një intervistë ekskluzive për “News 24” deklaroi se ka një tendencë të rënies së rasteve me koronavirus në vendin tonë.

Stroni theksoi se një pjesë e madhe e qytetarëve e kanë kaluar tashmë koronavirusin, duke shtuar se nëse ke antitrupa, je i mbrojtur së paku për një periudhë.

Megjithatë, mjeku Stroni shprehet se mendon se agresiviteti i Covid-19, gjithsesi nuk po bie ende.

“Ka tendencë të rënies së rasteve me koronavirius. Në shumë persona që kanë qenë të infektuar me Covid-19, ka ikur rreziku. Një pjesë e madhe e qytetarëve e kanë kaluar koronavirusin.Nëse ke antitrupa, je i mbrojtur për një periudhë. Potenciali sa vjen e bie dhe numri i përgjithshëm po ashtu po bie. Nuk mendoj se ka rënë agresiviteti i Covid-19 tek pacientët. Ka dhe raste agresiviteti, patjetër”, deklaroi mjeku Stroni.

Të fundit

Pas Leonardo Di Caprios, Ellie Goulding mbron Vjosën: Nuk po shkatërrohet vetëm habitati natyror por edhe kultura e rajonit

Ellie Goulding i është bashkuar fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa nga HEC-et. Për këtë këngëtarja angleze ka postuar...

Veliaj nga Kombinati: Kemi sjellë këtu ministren më të fortë Belindën, Luli gatuan vetëm çorbë për familjen e vet

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të rinjtë e Partisë Socialiste, të cilët janë anëtarësuar me PS-në. Veliaj...

Burri detyron gruan dhe vajzën 9-vjeçare të hapin varrin e tyre dhe më pas i godet për vdekje

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Brazil. Sipas mediave të huaja atje, një grua dhe vajza e saj 9-vjeçare janë detyruar të gërmojnë...

Çudi në Zelandën e Re, deputetit i ndalohet e drejta e fjalës në Parlament se nuk kishte vënë kravatë

Në parlamentin e Zelandës së Re një deputeti nuk iu lejua të flasë në parlament për shkak se kishte refuzuar të mbante një kravatë,...

Skenat me s*ks/ Drilon Hoxhës ia zgjedh e dashura aktoret: I shikoj shijet

I ftuari në emisionin “Why Not” ka qenë, aktori dhe producenti i njohur, Drilon Hoxha. Gjatë intervistës Hoxha tregoi më shumë mbi filmin e tij...

Lajme të tjera

Web TV