Pogradec/ Banesa përfshihet nga flakët, vdes 42-vjeçari

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një person ka gjetur vdekjen në Pogradec, pasi shtëpia e tij është përfshirë nga zjarri. Ngjarja ndodhi rreth orës 06:00, në fshatin Vërdovë.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se zjarri kishte rënë në një banesë, në katin e dytë të së cilës jetonte i vetëm shtetasi me inicialet N. Xh., 42 vjeç, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen.

Grupi hetimor dhe shërbimet e zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje, ku po punohet për të përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Të fundit

Aksioni i SPAK në Krujë, Metani: Koha që secili të bëjë llogaritë e veta

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka reaguar pas operacionit të SPAK dhe arrestimeve në Krujë, një prej...

Shpërthen Covid-19 në burgun e Peqinit/ Infektohen dhjetra të dënuar VIP, mes tyre Dritan Dajti

Dhjetra persona që vuajnë dënimin në burgun e Peqinit, raportohet se janë infektuar me koronavirus. Disa ambulanca janë parë të dalin nga burgu i sigurisë...

Zgjedhjet në Kosovë/ 6 autobusë me emigrantë mbërrijnë nga Gjermania në mbështetje të Albin Kurtit

Me motot Krejt dhe Drejt, qindra mbështetës të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Albin Kurtit po kthehen në Kosovë, për të shprehur vullnetin e tyre me...

Kina ndalon transmetimin e BBC World News për “shkelje të rënda”

Enti rregullator i mediave kineze ka ndaluar transmetimin e BBC World News në vend për shkak të “shkeljeve të rënda në përmbajtjen e tyre...

Shkoi në Itali për tu kuruar, reagon Pipero: Jam i “çliruar” nga kthetrat e virusit, ndodhem në..

Mjeku Pëllumb Pipero ka reaguar pas lajmit, ku u tha se ai ishte kishte shkuar në Itali për tu kuruar nga Covid. Mjeku me anë...

Lajme të tjera

Web TV