Rama i postoi video “Do ta fus me shishe kokës”/ Reagon Marku: Edhe unë jam njeri, kam emocione

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-deputeti Mark Marku, i cili nga sot mban detyrën e drejtuesi politik të PD-së për Lezhën, i ka kthyer një përgjigje ironive të kryeministrit Edi Rama, sapo ky i fundit u informua për postin e pedagogut.

Teksa kreu i qeverisë publikoi një video nga debati që Marku ka pasur kohë më parë me socialistin Musta Ulqini, theksonte se ai do të ishte ministri i Arsimit.

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ Marku tha se nuk i bën përshtypje reagimi i Ramës, ndërsa theksoi se nuk i vinte mirë nga reagimi i tij. Ai sqaroi ndër të tjera se pse ishte nxehur me Musa Ulqinin.

Të fundit

E strehuan gjatë Luftës së Dytë Botërore, burri hebre i trashëgon 2 milionë euro fshatit

Fshati i largët i Chambon-sur-Lignon në Francën jugore ka marrë një donacion të papritur prej 2 milion eurosh, një...

Veliaj: Anëtarët e PD dhe LSI e kanë kuptuar se janë thjesht numra për drejtuesit e tyre; i mirëpresim në PS

“I mirëpresim në PS këdo që largohet nga partitë e rrënuara moralisht, të cilat mendojnë vetëm për familjet dhe pasuritë e tyre!” Ishte ky...

Falimenton marka e Rihannës, nuk do të prodhojë më veshje

Me Fenty-n, Rihanna ishte gruaja e parë që krijoi një markë origjinale në LVMH, mes atyre si Dior, Givenchy, Celine dhe Fendi. Më pak...

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi dënohet me gjobë 5 mln lekë për shkelje të masave anti-COVID

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi dënohet me gjobë 5 mln lekë për shkelje të masave anti-COVID. "Organizoi një takim në kundërshtim me masat anticovid, ndëshkohet...

Hashash, kokainë dhe armë në valixhe, kapen dy të rinjtë në Itali

Dy djem shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi u kapën me drogë dhe armë. Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptarët e...

Lajme të tjera

Web TV