Si asnjëherë më parë/ Messit nuk i mbahen nervat, godet kundërshtarin dhe e plas përtokë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Atletiko Bilbao tronditi Barcelonën duke i rrëmbyer të dielën mbrëma trofeun e super Kupës së Spanjës. Një ndeshje dramatike, e cila shkoi në shtesë.

Koha e rregullt u mbyll me rezultatin 2-2, ku ekipi i Bilbaos barazoi në minutat e fundit dhe golin e fitores e shënoi në minutat e para të shtesës nga William.

Në presionin e humbjes, Messi ka humbur toruan dhe në përpjekje për të sulmuar në fushë ka goditur me shpullë kundërshtarin që po e pengonte në momentin aksionit.

E ky incident ndodhi pikërisht në minutat e fundit të mbarimit të shtesës. Ky gjest i yllit argjentinas i kushtoi nxjerrjen e menjëhershme të kartonit të kuq.

Ai tani mund të ndalohet për të paktën katër ndeshje të brendshme, me pezullime të Super Kupës që kalojnë në ndeshjet e ligës dhe kupës.

Të fundit

“Do doja që të m’i kishte thënë problemet”, Babai dedikim për 18-vjeçaren e njohur që kreu vetëvrasje

Një 18-vjeçare e njohur në TikTok, Dazharia Shaffer, ka kryer vetëvrasje. "Unë dua t’i falënderoj të gjithë për dashurinë...

Ekspertët britanikë ngrenë alarmin: Varianti i ri i Covid do të përhapet në të gjithë botën

Varianti i koronavirusit që u shfaq për herë të parë në Kent mund të bëhet lloji dominues i virusit kudo në botë, ka parashikuar...

“Shqiptarët kanë prejardhje turke”, të rinjtë djegin para Ministrisë së Arsimit librin që i mohon origjinën

Përfaqësues të opozitës shqiptare në Maqedoninë e Veriut kanë zhvilluar një aksion simbolik para Ministrisë së Arsimit, ata kanë djegur librin e gjeografisë për...

Habit aktori: Dua partnere seksi, se inteligjente nuk ka. Ja vendi më i çuditshëm ku kam bërë seks

Rezart Veleshnja është mjaft i rezervuar për jetën e tij private, por në një intervistë për “After Party” ka zbuluar disa detaje intime. Aktori i...

Padia për emërimin e ministrave/ Rama e Meta përballen në “Kushtetuese” një muaj para zgjedhjeve

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta do të përballen për herë të parë në gjykatë më 25 mars 2021. “Reporttv” raporton se gjykimi do...

Lajme të tjera

Web TV