Surprizat e motit, pas ngricave vendi do të përfshihet nga…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Moti i acartë që ka mbërthyer vendin tonë prej ditësh do të vijojë dhe këtë fillim jave, ku temperaturat sot kanë shënuar edhe -12 gradë.

Por temperaturat fillojnë rriten gradualisht duke filluar nga nesër, 19 janar, në mesditë, por rritje të ndjeshme sjell e mërkura dhe e enjtja duke ngjitur termometrin në vlera tipike të janarit.

Mesi i javës sjell rritje temperaturash, por edhe vranësira. E enjtja dhe fundjava sjellin reshje në vend. Kryesisht shi dhe pak dëborë.

Temperaturat sot janë -12 dhe 6 gradë, ndërsa pas të enjtes do jenë -4 deri në 12 apo 13 gradë. Reshjet do jenë mesatare dhe lokalisht intensive. Do jenë 2-3 ditë me reshje të bollshme.

Të fundit

“Përvëlohen për s*ks”/ Nuk do e besoni se kur e shijojnë më shumë marrëdhënien femrat

Ndoshta pjesa më e madhe do të mendojnë se bëhet fjalë për vajzat e reja, ato që janë rreth...

Provimet, sezoni, mungesat/ Universiteti i Mjekësisë zbardh vendimin

Universiteti i Mjekësisë ka marrë vendimin për provimet online dhe në auditor. Sipas abc sezoni do të zgjatet 45 ditë. Studentet nuk do të...

Balla: Bashkëpunimi me Gjermaninë ka rritur prezencën e bizneseve gjermane në Shqipëri

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi sot një vizitë në fabrikën e montimit e aparateve mjekësore aerosol që...

Habit kryetari i komunës/ Lëviz me makinë 100 mijë euro: Çfarë të keqja ka?!

Kryetari i komunës së Mitrovicës në Kosovë, Agim Bahtiri lëviz me një makinë tip "Mercedes Benz Maybach", e cila kushton mbi 100 mijë euro. Bahriti...

Infeksionet kronike që mund të ndihmojnë mutacionet e Covid 19

Mutacionet Sars-CoV-2 mund të lindin në rastet e infeksionit kronik, ku trajtimi për një periudhë të zgjatur mund t’i sigurojë virusit me shumë mundësi...

Lajme të tjera

Web TV