Zgjedhjet e 25 Prillit/ Lulzim Basha zgjedh Mark Markun përfaqësues politik për Lezhën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-deputeti dhe pedagogu i njohur Mark Marku është zgjedhur drejtuesi politik i PD-së për Lezhën.

Më herët, Basha ka zgjedhur drejtuesit politikë për disa qarqe. Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka është caktuar drejtues i PD-së për qarkun e Durrësit.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka marrë rolin e drejtuesit politik të Partisë Demokratike në qarkun e Elbasanit.Po ashtu, PD më herët ka bërë të ditur edhe tre emra të tjerë si drejtues politikë në qarqe, Enkelejd Alibeaj në Fier dhe Helidon Bushati në Shkodër si dhe Bujar Leskaj në Vlorë.

Më herët, Basha ka zgjedhur drejtuesit politikë për disa qarqe. Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka është caktuar drejtues i PD-së për qarkun e Durrësit.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka marrë rolin e drejtuesit politik të Partisë Demokratike në qarkun e Elbasanit.Po ashtu, PD më herët ka bërë të ditur edhe tre emra të tjerë si drejtues politikë në qarqe, Enkelejd Alibeaj në Fier dhe Helidon Bushati në Shkodër si dhe Bujar Leskaj në Vlorë.

 

Të fundit

Sekuestrohen 225 000 stërlina në një furgon në portin e Barit/ Kishin destinacion Shqipërinë

Sekuestrohen 225 000 stërlina në portin e Barit, të cilat kishin si destinacion Shqipërinë. Mësohet se paratë u gejtën...

Koronavirusi ‘gjunjëzon’ edhe Rihannën

Dy vite pas hapjes së bujshme dhe shumë të komentuar, Rihanna do të mbyllë kompaninë me linjën e saj të veshjeve, Fenty. Mediat e huaja...

Në ‘luftë’ prej ditësh me Covid-19, mjeku kardiolog njofton: Pipero është nisur në Itali për kurim

Mjeku i njohur kardiolog Petrit Vargu ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku tregon se mjeku Pëllumb Pipero është dërguar për kurim në...

Variantet e reja të Covid/ A është e nevojshme një dozë e tretë e vaksinës?

Vëmendja e komunitetit shkencor ndaj varianteve të koronavirusit Sars-Cov-2 është shumë e lartë. Indikacionet paraprake që vijnë nga vendet ku, ata janë bërë dominuese,...

Gazetari zbulon sekretin e Ardit Gjebreas: Çfarë më tha për këtë këngëtare në darkën familjare

Gazetari Enkel Demi ka zbuluar një sekret të producentit Ardit Gjebrea, gjatë kohës që ishin në një darkë familjare. Ai ka thënë në "ABC e...

Lajme të tjera

Web TV