Jetoi tre muaj në një aeroport prej frikës së COVID-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një burrë i frikësuar të udhëtojë për shkak të pandemisë, ka jetuar pa u vërejtur në një zonë të sigurt në aeroportin e Chicagos për tre muaj, thonë prokurorët amerikanë.

36-vjeçari Aditya Singh u arrestua të dielën pasi stafi i linjës ajrore i kishte kërkuar dokumentet e identifikimit, shkruan BBC.

Ai kishte zgjatur një distinktiv, por dyshohej se i përkiste një menaxheri i cili kishte raportuar muaj më parë se i kishte humbur.

Policia tha se Singh ka arritur nga një fluturim prej Los Angesel më 19 tetor. Ai kishte gjetur distinktivin në aeroport dhe ishte “i frikësuar të kthehej në shtëpi për shkak të COVID-it”.

Ai arriti të mbijetonte nga gjërat që i jepnin udhëtarët.

Singh është akuzuar për shkelje për krim duke qëndruar në një zonë të ndaluar të aeroportit. Atij i është ndaluar hyrja në aeroport, me kusht nëse paguan 1,000 dollarë si garanci.

Të fundit

Rrëfehet si kurrë më parë Anxhela Peristeri: I kam dalë makinës para që të më shtypte

E ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Why Not” ka qenë këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri. Ajo tregoi më...

“Numëro ditët”/ MatoLale i bëri diss, Noizy i publikon bisedat private dhe e paralajmëron

Noizy dhe MatoLale në verë të vitit të shkuar sollën këngën “Adrenalinë”, që rezultoi një super hit. Mirëpo më vonë marrëdhënia miqësore mes dy...

“Një tjetër zhvillim”/ Rama poston videon: Si duket Kalaja e Krujës natën me ndriçimin artistik

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga Kalaja e Krujës, pasi kjo e fundit është restauruar dhe i është vendosur ndriçimi artistik. Rama thotë...

Duke nisur nga gjyshja në kërkim të “shpirtit binjak”, ju prezantojmë me konkurrentet e “PërPuthen 40”

Katër konkurrente femra i janë bashkuar “PërPuthen40” mbrëmjen e sotme, ndërsa zonjat simpatike u prezantuan në mbrëmjen e sotme të “PërPuthen” Prime. Njëra prej tyre...

Rrëzohet helikopteri duke i marrë jetën miliarderit, Macron: Vdekja e tij është një humbje e madhe

Miliarderi francez Olivier Dassault ndërroi jetë pasditen e sotme pasi helikopteri ku po udhëtonte u rrëzua. Helikopteri që u mori jetën biznesmenit dhe pilotit...

Lajme të tjera

Web TV