“Nëse të kruhet hunda, prek prapanicën”, Dua i tregon gjithë botës zakonet shqiptare (VIDEO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dua Lipa e ftuar në një intervistë në emisionin “Jimmy Kimmel Live”, ka treguar se familja e saj është tipike shqiptare dhe supersticioze.

“Fakti që jam shqiptare ka bërë që njerëzit të mendojnë se jam shumë supersticioze, sepse populli ynë është i tillë. Në familjen time besohen supersticione të tilla si: Mos i derdh plehrat natën, mos laj rrobat ditë të premte, nëse të kruhet hunda do bëhesh me nerva dhe duhet të prekësh prapanicën tre herë që mos të ndodhë. Nëse të kruhet dora e majtë do marrësh para, nëse të kruhet dora e djathtë do humbasësh para, janë qesharake”, tha këngëtarja.

Por Duas i duket e veçantë një prej tyre: “Që mos të të zëjë syri i keq kur shkon në një event me rëndësi duhet t’i veshësh të brendshmet mbrapsht”.

“Më duket se jam edhe unë shqiptar sepse jam shumë supersticioz”, i tha Jimmy Kimmel Duas.

 

Të fundit

Lajm i mirë nga ekpertët e shëndetësisë/ COVID-19 do të jetë një sëmundje që do të kalohet si grip i zakonshëm

Sekretari i Shëndetësisë së Britanisë së Madhe, Matt Hancock tha se ai shpreson që deri në fund të vitit,...

Reshjet e dëborës vështirësojnë qarkullimin, Balla thirje qytetarëve: Qëndroni në shtëpi, vijon puna për hapjen e rrugëve

Reshjet e dëborës vështirësojnë qarkullimin në aksin Elbasan-Qafë-Thanë, Balla thirrje qytetarëve të qëndroijnë në shtëpi, ndërsa vijon  puna për mbajtjen hapur të rrugëve Kryetari i...

“Pacienti ka pasur dëshirë t’i japë para”, Avokati i mjekut: Nuk është i detyruar të deklarojë pasurinë

Avokati i mjekut Edvin Prifti, Henrik Ligori ka deklaruar se do të apelojnë vendimin e gjykatës në lidhje me lënien në arrest të mjekut,...

6 rituale të çuditshme që vajzat beqare bëjnë ditën e Shën Valentinit

Edhe pse 15 shkurti është shpallur zyrtarisht Dita e Ndërgjegjësimit për Beqarët, kjo nuk do të thotë që ta kaloni Shën Valentinin kot. Ndaj...

Gjykata lë në burg gjyqtaren Enkelejda Hoxha/ Avokati: E padrejtë, ka një fëmijë të sëmurë

GJKKO nuk e ka ndryshuar masën e sigurisë as për gjyqtaren e Krujës Enkeleida Hoxha, duke e lënë në "arrest me burg". Avokati i saj,...

Lajme të tjera

Web TV